Miasto Ostrołęka – organ prowadzący oddziały przygotowania wojskowego (OPW) w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce otrzymało dotację celową od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Obrony Narodowej.

Oddziały prowadzone są w szkołach wchodzących w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2:

- Technikum Nr 2: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik elektronik,

- IV Liceum Ogólnokształcące – oddział OPW.

Dotacja celowa wykorzystana została na zakup:

- wszystkich elementów ubioru dla 128 uczniów klas pierwszych OPW, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2023/2024,

- zakup 2 pakietów wyposażenia specjalistycznego dla 2 oddziałów OPW (technik elektronik i OPW w IV LO), które rozpoczęły funkcjonowanie w roku szkolnym 2023/2024.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 355600,00 zł.

Wartość otrzymanej dotacji (80%), to kwota 284480,00 zł.

Wkład własny Miasta Ostrołęki stanowi 20 %, tj. 71120,00 zł.

9 marca (sobota) organizowany jest wyjazd do Warszawy do Teatru ROMA na musical z piosenkami Zespołu QUEEN (godz. 19.00).

Osoby zainteresowane mogą wpisywać się na listę, która jest wywieszona w pokoju nauczycielskim.

Wpłat należy dokonać w kasie szkoły do 12 stycznia. Ogólny program wyjazdu w załączniku (godzina wyjazdu, miejsce zbiórki, miejsce posiłku w terminie późniejszym).

Wysokość dofinansowania z ZFŚS wynosi ok. 2/3 kosztów.

Koszty wyjazdu wg grupy zaszeregowania:

Grupa I - 100 zł;

Grupa II - 105 zł;

Grupa III - 110 zł;

Grupa IV - 115 zł;

Grupa V - 120 zł.

W razie pytań osoby do kontaktu: Renia Florczak, Bogusia Gocłowska.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

uprzejmie informujemy, że planowane jest spotkanie integracyjne z okazji DEN w Restauracji Elba na Wojciechowicach, dnia 13 października od godziny 19.00.

Koszty imprezy z podziałem na grupy wg dochodów pracownika, po dofinansowaniu z funduszu socjalnego, są następujące:

Grupa I - 40 zł

Grupa II - 50 zł