15 marca uczniowie klasy 3 We uczestniczyli w wydarzeniu o nazwie

„II Dni Przedsiębiorczości” zorganizowane przez Akademię Nauk Stosowanych w Łomży.

Celem imprezy było popularyzowanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomych postaw przedsiębiorczych.

Centralnym punktem wydarzenia był konkurs składający się z 3 etapów:

I etap – rozwiązanie case study (Najlepsi w praktyce)

II etap – pisemny w formie testu (Najlepsi w teorii)

III etap – edukacyjne gry strategiczne (Najlepsi stratedzy).

Nasz zespół w składzie: Kinga Dziubak, Weronika Mołodziejko, Wojciech Aptacy, Jeremiasz Radwański, Jakub Cieśluk, opracował case study dla usług groomerskich, zakładając firmę pod nazwą: Pielęgnacja psów „Kurp-psiaki”. Ewa Kot.

Link do pracy zespołowej uczniów

Następnie każdy z uczniów indywidualnie rozwiązywał test składający się z 30 pytań z przedsiębiorczości oraz szeroko pojętej ekonomii. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 zespołów – łącznie 90 osób.

Test najlepiej napisał nasz uczeń - Wojciech Aptacy, zdobywając zaszczytny tytuł:

„Najlepszy w teorii”.

Oprócz zmagań konkursowych uczniowie mieli okazję skorzystać z szeregu wydarzeń towarzyszących, uczestnicząc, np. w wykładach i warsztatach („Jak działa reklama?”, „Jak osiągnąć sukces w biznesie?”, „Samoocena w kształtowaniu przyszłości zawodowej”, „O czym pamiętać planując karierę zawodową?”). Ponadto dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się spotkanie z SOWĄ, czyli zwiedzanie Strefy Odkrywania i Wyobraźni SOWA w ANSŁ. Integracji z uczniami innych szkół oraz ze studentami sprzyjała wycieczka po uczelni.

Wróciliśmy w dobrych humorach, zaopatrzeni w różnorodne gadżety.

Opiekę merytoryczną i organizacyjną nad uczniami sprawowała B. Gocłowska.

Pani dyr. Agnieszce Murach dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Link do relacji z wydarzenia na stronie ANS: