W dniu 26 listopada 2016 roku w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyły się Otrzęsiny wychowanków klas pierwszych. W poczet mieszkańców przyjętych zostało 44 pierwszoklasistów (22 dziewczyny i 22 chłopców). Była to pierwsza w tym roku szkolnym impreza dla wszystkich mieszkańców Internatu, była to okazja do podziękowania Samorządowi Mieszkańców Internatu, pracującemu w ubiegłym roku. Przedstawiony został nowo wybrany Samorząd na bieżący rok szkolny. Podczas pasowania młodsi koledzy wykazali się pewnymi umiejętnościami, m.in. pili mleko na czas, śpiewali do akompaniamentu. Została sprawdzona też ich wiedza na temat Internatu, w którym mieszkają. Uroczystość zakończyła się wyborem Super Kotki i Super Kota. Koronacji dokonały ubiegłoroczne Super Koty. Wyboru dokonali wszyscy wychowankowie.