Dzień Dziecka postanowiliśmy uczcić na słodko. Kupiliśmy cukierki i poczęstowaliśmy wszystkich uczniów.

Do słodyczy dołączyliśmy najserdeczniejsze życzenia.

28 maja 2024 r. odbyły się w naszej szkole prawybory do Parlamentu Europejskiego w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młodzi głosują". Szkolny lokal wyborczy został przygotowany w świetlicy szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem prawyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza wyznaczona przez Samorząd Uczniowski. Młodzież zaangażowała się w przygotowanie dekoracji lokalu wyborczego. Zaplombowana urna wyborcza, flaga państwowa, flaga Unii Europejskiej oraz odświętne stroje członków Komisji podkreślały rangę tego szkolnego wydarzenia. Protokół z wynikami wyborów został przekazany do ogólnopolskiej bazy projektu CEO.

„Zgrana Paka” to konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców ZSZ nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Trwał od 28 X 2023 r. do 26 IV 2024 r. Brały w nim udział wszystkie klasy szkoły.
Miał on na celu:
—    integrację klasy
—    rozwijanie umiejętności efektywnej pracy w grupie
—    kształtowanie poczucia wartości u każdego ucznia
—    rozwijanie umiejętności komunikowania się z kolegami.
 Dnia 14 maja 2024 roku komisja w składzie:
1.      Marceli Olivier Bis – Przewodniczący SU
2.      Oliwia Rykowska – 2Sw
3.      Wiktoria Pupecka – 2Sw
4.      Aleksandra Lewicka – 4F
po przeliczeniu punktów  ustaliła wyniki.
I miejsce zajęła  klasa 1We – otrzymuje nagrodę w wysokości 500 zł
II miejsce zajęła  klasa 1Lw – otrzymuje nagrodę w wysokości 300 zł
III miejsce zajęła  klasa 4We – otrzymuje nagrodę w wysokości 200 zł
Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.
Nagrody klasy przeznaczą na wspólne wyjście np. do kina lub na lody z okazji Dnia Dziecka.
Gratulujemy.

26 IV 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Galowy.  Uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym, takim jaki jest zapisany w Statucie Szkoły. Było to nawiązanie do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, element pożegnania maturzystów oraz ostatnia konkurencja "Zgranej Paki".

17 IV 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Bliźniaka.

436867568_26098161873115943_3858389525276480473_n.mp4

19 III 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny dzień tematyczny w naszej szkole – Dzień Mafii. Największą liczbę punktów do „Zgranej Paki” zebrały klasy: 1Lw, 2F, 2Iw, 2Sw.

13 i 14 marca 2024 r. spędziliśmy w Łodzi. Zwiedziliśmy tam wiele ciekawych miejsc. Pani przewodnik oprowadziła nas m.in. po Księżym Młynie. W Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej odwiedziliśmy Strefę Retro, Strefę GameLab oraz wystawę „Anatomia komiksu”.  Ale najciekawszym okazało się Orientarium, gdzie atrakcją był podwodny tunel, rafa koralowa, basen dla rekinów i płaszczek oraz niesamowita kąpiel słoni. Odbyliśmy tam również bardzo ciekawe spotkanie z opiekunami zwierząt. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas: 1We, 2We, 4We, 1B, 3F, 1R, 1Lw pod opieką pań: S. Stepnowskiej, K. Rzosińskiej i R. Florczak.

13 II 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Walentynkowy. Zebraliśmy 630,75 zł. Zebrane pieniądze przekazaliśmy dla Taty naszej koleżanki na protezę ręki lub rehabilitację.

Dziękujemy Wam. Macie wielkie serca.