Uczniowie klasy 1R wybrali się w tym tygodniu na lodowisko wraz z opiekunami - panem Adamem Wołoszem i wychowawcą klasy panią Ewą Grzeszczyk. Była to świetna okazją do zaprezentowania fantastycznych umiejętności łyżwiarskich młodzieży. Wyjście zaliczamy do bardzo udanych, wszyscy wspaniale się bawili i korzystali ze wspólnie spędzonego czasu. Fajnie było poczuć przedsmak nadchodzących ferii zimowych.

FOTO RELACJA


  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  w Ostrołęce
 
      7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań związanych z korzystaniem z Internetu przez dzieci oraz młodzież.
   Jak wiadomo, Internet przynosi nam wszystkim wiele korzyści, dając możliwości kontaktu, nauki, poszerzania wiedzy, zainteresowań, jednak bardzo ważne jest aby być uważnym i nie zapominać o tym jakie zagrożenia mogą czekać w sieci. Bardzo istotne jest zatem zwiększenie świadomości rodziców, opiekunów oraz nauczycieli dotyczące problematyki bezpieczeństwa w sieci, a także przede wszystkim profilaktyka skierowana do dzieci i młodzieży.
   W związku z tym serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami znajdującymi się na stronach:

 

„Kto czyta – żyje wielokrotnie…”

Józef Czechowicz

Dnia 31 stycznia bieżącego roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs „Czytaj, by odkryć siebie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach akcji „Narodowe czytanie”.

Jego celem było, m.in. kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych młodzieży. Konkurs był  adresowany  do uczniów klas technicznych ZSZ nr 2 w Ostrołęce. 

Młodzież zaprezentowała wybrane przez siebie fragmenty ballad Adama Mickiewicza indywidualnie oraz grupowo. W klimat literatury romantycznej wprowadziła młodzież Pani Wiesława Gałka, pięknie dekorując świetlicę „w stylu epoki”.

Jury w składzie : Pani Agnieszka Murach, Pani Edyta Sikora oraz Pan Jakub Rutka, wysłuchało prezentacji trzydzieściorga uczestników, a następnie wyłoniło zwycięzców, zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami.

I miejsce przyznano Natalii Ciecierskiej z klasy 4 gWr,

II miejsce – Gabrieli Skibie z klasy 4 pIw,

III miejsce – Zuzannie Bonisławskiej , Oliwii Choroszewskiej, Gabrieli Gutowskiej oraz Aleksandrze Załusce z klasy I We.

Dzięki propagowaniu idei pięknego czytania młodzież wraz
z organizatorkami: Panią Joanną Klikczyńską i Edytą Sikorą przeniosła zebranych w pełną nostalgii podróż po kartach ballad Adama Mickiewicza.

                                                        FOTO RELACJA 

Trzej uczniowie z naszej szkoły stworzyli zespół i wymyślili własny projekt w ramach Zwolnionych z Teorii, którego celem jest wnieść coś dobrego dla innych, w realny sposób zmieniając świat na lepsze. Wiemy przecież, że każdy taki projekt pomaga i sprawia, że młodzież ma ogromny wpływ na swoje otoczenie!