15 IV 2023 r. odbyły się eliminacje okręgowe XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Z naszej szkoły wzięli w nich udział: Rafał Suski (4pWe) i Kacper Młyński (2We). Nasi młodzi przyrodnicy mogli sprawdzić poziom swej wiedzy, wymienić się doświadczeniami z uczestnikami z innych szkół. Dziękujemy za godne reprezentowanie „Dwójki”.

 

 Za działania przeprowadzone w I etapie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „TRADYCYJNY SAD” otrzymaliśmy 473,50 punktów i tym samym zakwalifikowaliśmy się do II etapu.

II etap - "Zakładamy sad" - będzie obejmował następujące działania:

  • prowadzimy Kronikę Sadu;
  • przeprowadzamy zajęcia pogłębiające wiedzę wśród młodzieży szkolnej;
  • przygotowujemy i rozprowadzamy materiały promocyjne;
  • organizujemy spotkanie z rodzicami;
  • sadzimy drzewka jabłoni i rośliny towarzyszące.

 

 

Do tego, że warto uczyć się poprawnej polszczyzny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Człowiek, który chce być postrzegany jako kulturalny, musi poprawnie mówić i pisać, ponieważ sposób wypowiadania się świadczy o jego osobowości i wnętrzu. Jeśli nasz język jest niepoprawny, jesteśmy uważani za ludzi mało kulturalnych, ubogich „duchowo”. Język decyduje o tym czy nasze horyzonty myślowe sięgają daleko, czy też są mocno zawężone. Inni ludzie postrzegają nas na podstawie sposobu mówienia, doboru słów, konstrukcji zdań, bogactwa języka, czyli stylu. Poprawne mówienie ułatwia komunikację językową. Jeśli wyrażamy się jasno i bezbłędnie, to jesteśmy lepiej rozumiani przez innych. Ta umiejętność często decyduje o życiowym sukcesie, umożliwia harmonijne funkcjonowanie w społeczeństwie. Osoba, która wypowiada się poprawnie, łatwiej nawiązuje kontakty, zdobywa informacje, szybciej się uczy i rozumie czytane fakty.

 W poniedziałek  27 marca 2023 r. odbyło się w naszej szkole, w ramach Dni kultury języka polskiego, spotkanie młodzieży z dziennikarką Tygodnika Ostrołęckiego – Panią Beatą Modzelewską.. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas: 4 pSw i 4 pWR.  Pani Beata Modzelewska mówiła o poprawności językowej. Omówiła  najczęściej popełniane i najbardziej rażące błędy, które wkradły się do języka wielu Polek i Polaków. Stworzyła także uczestnikom spotkania możliwość sprawdzenia ich kompetencji językowych – przygotowała krótki test, który uczniowie z zapałem rozwiązali.

Spotkanie zorganizowały: Edyta Sikora i Joanna Klikczyńska

FOTO RELACJA

 Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję do uczestniczenia w Konkursie Plastycznym Na Okładkę Zeszytu My English Notebook. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego: panią Ewę Grzeszczyk oraz panią Martę Łojewską.

Celem konkursu było stworzenie okładki do zeszytu języka angielskiego z wykorzystaniem jak największej liczby narzędzi edytora grafiki. Bardzo ważnym elementem każdej pracy była samodzielność, pomysłowość oraz stopień trudności wykonania pracy. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności graficznych oraz szansę na rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz kulturą Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 

Przedstawiamy laureatów konkursu:

1 miejsce - Patrycja Nowacka 4pWR

2 miejsce -Alicja Cichowska 1Iw

3 miejsce - Oliwia Mrozek 3B

 

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymają także upominki oraz cząstkowe oceny celujące. Gratulujemy!

   

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3B Iza Lelujka otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym  “Różne oblicza Księstwa Liechtensteinu”. Konkurs ten zorganizowany został przez PSNJN w Łomży.  

Tematem konkursu było zaprezentowanie zamku Vaduz w różnych porach roku. 

Nagrodzone prace zostaną umieszczone w kalendarzu na rok 2024, który zostanie wysłany do rodziny książęcej.  

 

http://psnjn.lomza.pl/2023/03/30/wyniki-konkursu-rozne-oblicza-ksiestwa-liechtensteinu/ 

 

Gratulujemy!