Gala finałowa I edycji Programu Złote Szkoły NBP

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 z tytułem Złotej Szkoły NBP

21 czerwca 2021 r. odbyła się uroczysta gala online, podczas której ogłoszono laureatów I edycji programu Złote Szkoły NBP. Nasza szkoła, uczestnicząc w programie, otrzymała tytuł Złotej Szkoły NBP.

Pierwsza edycja programu wystartowała w styczniu 2021 r. pod hasłem „Giganci finansów osobistych”. Do udziału zaproszono nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z regulaminem, szkoły miały 3 i 5 miesiąca na przygotowanie i realizację trzech zadań programu: spotkania z ekspertem, lekcji z ekonomią oraz szkolnej debaty. Celem programu miała być popularyzacja wiedzy o finansach osobistych, czyli wiedzy o tym, jak zadbać o własne pieniądze. Na stronie NBP możemy przeczytać, że dzięki kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli finanse osobiste stały się tematem kilku tysięcy interdyscyplinarnych lekcji, setek spotkań z ekspertami czy przedmiotem wielu rewelacyjnie przeprowadzonych debat.

Program Złote Szkoły NBP spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Akces zgłosiły 394 szkoły. We wszystkich zadaniach wzięło udział łącznie 142 044 uczestników. Tytuł Złota Szkoła NBP został przyznany 284 szkołom.

Certyfikat Złotej Szkoły NBP otrzymał Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Certyfikaty imienne otrzymali również uczniowie z klasy 2pBB, którzy stworzyli  Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, tj. Amelia Siwek, Magdalena Krystian, Oliwia Laskowska, Paweł Kaczmarczyk, Oliwia Laskowska, Angelika Murach, Amelia Żynda, Mateusz Masiukiewicz, Amelia Brakoniecka i Zuzanna Modzelewska a także nauczyciele: Bogusława Gocłowska i Dorota Kulesza jako szkolni koordynatorzy programu.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego udział biorą tylko uczniowie klas pierwszych według następującego porządku:

- godz. 8.15 – Msza Św. w Kościele pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce - Wojciechowicach,

- godz. 9.00 – Uroczystość na placu apelowym lub w sali gimnastycznej (miejsce uzależnione od warunków atmosferycznych).

Po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach wg porządku:

- 1 technik reklamy – wych. J. Rutka, s. 3,

- 1 technik pojazdów samochodowych (opw) – wych. S. Stepnowska, s. 5,

- 1 technik budownictwa – wych. J. Jaksina, s. 142,

- 1 technik usług fryzjerskich – wych. A. Kwiatkowska, s. 25,

- 1 technik weterynarii – wych. E. Gałka, s. 24,

- 1 oddział wielozawodowy - wych. D. Sienkiewicz, s. 1.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Uczniów obowiązuje strój galowy.

Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym 2021r.

1. Część pisemna – 24 sierpnia 2021 r. (wtorek), 9.00

Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 10 września 2021 r.

Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.

Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego należy wypełnić oświadczenie (załącznik 7_2314) i złożyć do szkoły, najpóźniej do 12 lipca 2021 (poniedziałek).