Podjęta została po raz drugi akcja pt. „Mundurowa Pamięć”. W dniu 10 listopada 2020 r. przedstawiciele nauczycieli i pracowników szkoły odwiedzili miejsca pamięci, zapalili znicze, oddali hołd poległym i zmarłym żołnierzom. W Krukach odwiedzili mogiły poległych w II wojnie światowej i mogiłę gen. Ludwika Kickiego – poległego w bitwie pod Ostrołęką /26.05.1831 r./. Zapalili znicze przy pomniku poległych w II wojnie światowej przy ul. Poległych w Ostrołęce. Na cmentarzu Parafialnym oddali cześć poległym w II wojnie światowej, żołnierzom 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz pomordowanym przez SB w 1945 r. Na cmentarzu komunalnym uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz ofiar zbrodni katyńskiej. Ponadto zapalili znicze przy pomniku 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce przy Al. Wojska Polskiego, czcząc pamięć żołnierzy poległych w walkach narodowo – wyzwoleńczych.

Przy okazji odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w społeczności lokalnej.

Pamiętajmy o naszej historii i ludziach, którym zawdzięczamy Niepodległość - Chwała Bohaterom!"

FOTO RELACJA


Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP zaprosiło do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Tydzień ten odbył się w naszej szkole w dniach 19 – 23.10.2020 r. Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym, czy edukacyjnym. Tegoroczny Tydzień Kariery w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 został zorganizowany w formie szkoleń online: 1. „Odlotowe CV w 3 dni!” realizowane na FB przez Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia - prowadząca p. Anna Płoską. To szkolenie odbywało się na żywo w dniach: 19.10.20 o godz. 12:00 20.10.20 o godz. 14:00 21.10.20 o godz. 09:00 2. Bankowcy dla Edukacji - program sektorów Bakcyl Te inicjatywy to dobra okazja, aby nauczyć się jak stworzyć oryginalny, ale też profesjonalny dokument niezbędny w rekrutacji i poszukiwaniu pracy. Podczas OTK również gościliśmy przedstawicieli Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce, Grupę Ratowniczą Nadzieja oraz Panią psycholog. Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka

FOTO RELACJA

 

Dyżury szkolnych specjalistów w czasie nauczania zdalnego

 

 

Monika Brzozowska- pedagog szkolny

Tel.576 033 276

Renata Sawicka- pedagog szkolny

Tel. 692 071 609

Paulina Biedrzycka- doradca zawodowy

Tel. 798 542 260

poniedziałek

Dyżur w szkole

8.00- 12.00

Dyżur online

12.00-17.00

Dyżur online

8.00-13.00

wtorek

Dyżur online

13.00-17.00

Dyżur w szkole

8.00- 12.00

Dyżur online

13.00-17.00

środa

Dyżur online

8.00-13.00

 

Dyżur online

13.00-17.00

Dyżur w szkole

8.00- 12.00

czwartek

Dyżur online

12.00-17.00

Dyżur online

8.00-13.00

Dyżur online

12.00-16.00

piątek

Dyżur online

11.00-15.00

 

Dyżur online

8.00-12.00

Dyżur online

8.00-13.00

 

Informujemy, że podczas nauki zdalnej pozostajemy dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców do dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan,  platformy Office 365 oraz podczas dyżurów pełnionych na terenie szkoły.

Zapraszamy do kontaktu.

Dnia 12 października klasa 1WE przebywała w  Gospodarstwie  Agroturystycznym „Mustang” w Dzbeninie. Uczniowie korzystali z dostępnych atrakcji na świeżym powietrzu, opiekowali się zwierzętami, wykonywali prace pielęgnacyjne przy koniach oraz biesiadowali przy  wspólnym ognisku. Taka forma spędzenia czasu z pewnością sprzyja wzajemnemu poznaniu się i integracji klasowej.

Opiekunowie:

Bogusława Gocłowska - wychowawca, ks. Łukasz Dzwolak

FOTO RELACJA

Tydzień Noblowski to prawdziwe święto nauki. Osiągnięcia nagradzane Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii i medycyny, literatury czy ekonomii – zmieniają rzeczywistość i stają się częścią naszej codzienności. Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z ekspertami Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czasie Tygodnia Noblowskiego relacjonuje werdykty Komitetu Noblowskiego i przybliża znaczenie nagrodzonych osiągnięć naukowych.

W dniach 5-9 października Komitet Noblowski ogłosił nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w poszczególnych dziedzinach.  W naszej szkole odbył się Tydzień Noblowski z fizyki młodzież poznała tegorocznych laureatów najbardziej prestiżowej nagrody świata nauki.

 Tegoroczną nagrodę Nobla z fizyki przyznano:

Sir Roger Penrose to jeden z najwybitniejszych fizyków i matematyków. Po raz pierwszy zasłynął, gdy razem ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Naukowiec został nagrodzony za odkrycie, że tworzenie czarnych dziur jest solidną przepowiednią ogólnej teorii względności.

Reinhard Genzel to niemiecki astrofizyk. Jako jeden z pierwszych naukowców śledził ruchy gwiazd w centrum Drogi Mlecznej wykazując, że krążyły one wokół bardzo masywnego obiektu, prawdopodobnie czarnej dziury.

Andrea Ghez to amerykańska astronom pracująca na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, znana przede wszystkim z pracy nad badaniem Drogi Mlecznej.

Genzel i Ghez otrzymali nagrodę za "za odkrycie supermasywnego obiektu kompaktowego w centrum naszej galaktyki".

Naukowcy zostali uhonorowani za badania nad czarnymi dziurami i za odkrycie nowego kompaktowego obiektu w centrum Drogi Mlecznej.

FOTO RELACJA