„Paczka na Kresy”
POMOC POLAKOM NA KRESACH - Przyłącz się!!!
BOŻE NARODZENIE 2019

W obecnej edycji Akcji, przed świętami Bożego Narodzenia zbieramy wyłącznie: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek będą kalendarze na rok 2020 o tematyce związanej z Polską, a także pocztówki świąteczne z życzeniami.

 NIE PRZYJMUJEMY: ubrań, artykułów papierniczych, zabawek, pluszaków, książek ani podręczników.

 Istnieje możliwość wpłaty darowizny pieniężnej na konto Fundacji. Pozyskane środki będą wykorzystane na organizację Akcji:

Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602

Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”

  1. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa

 Współorganizatorem jest Kuratorium Oświaty w Warszawie

 Więcej informacji u Pani Agnieszki Murach.

Dary można przynosić do świetlicy szkolnej i gabinetu wicedyrektorów do 3 grudnia 2019 r. (wtorek).

Jeśli nie widzisz informacji w zakładce ZAOCZNI  i korzystasz z przeglądarki CHROME postępuj jak na zdjęciu (kliknij wczytaj niezabezpieczone strony) jak poniżej, lub użyj innej przeglądarki np. Mozilla Firefox.

 

W dniu 25.10.2019 r. kolejny raz odbyliśmy spacery z psami ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Canis” w Kruszewie. Przyjęliśmy również podziękowania dla Kurpiowskiego Centrum Weterynaryjnego w Dylewie, które za pośrednictwem naszej szkoły, czyli Zespołu  Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, przekazało schronisku 50 kg suchej karmy dla kotów. Tym razem pieskami zajmowali się uczniowie z klas: weterynaryjnych, reklamy i budownictwa oraz opiekunowie:  p. Grażyna Mieczkowska i p. Marzena Waszyk. Poniżej przedstawiamy galerię piesków, potrzebujących ciepłych domów i odpowiedzialnych opiekunów.        

Pamiętaj: Nie kupuj! Adoptuj!

GALERIA

 

 

17 października  młodzież z klasy  2R uczestniczyła w warsztatach  - Jak interpretować dane statystyczne?  Z podstawowymi  zasadami obowiązującymi  przy prezentacji danych statystycznych zapoznała naszych uczniów p. Emilia Pawelczyk – pracownik Urzędu Statystycznego w Warszawie Odział w Ostrołęce. Czy wierzyć wszystkiemu, co jest napisane? Zajęcia wyjaśniały na co zwracać uwagę podczas interpretacji danych statystycznych. Wszyscy mieli możliwość wyszukiwać informacje  na przykład  o liczbie przedsiębiorstw w wybranej branży, o stopie bezrobocia w regionie  korzystając z Banku Danych Lokalnych oraz możliwości tworzenia kartogramów na Geoportalu. W dobie łatwego dostępu do informacji każdy potrzebuje wiedzy o tym, jak rozpoznawać rzetelne wiadomości. Warsztaty te zostały zrealizowane w ramach VII edycji akcji „Zrozumieć statystykę”, która odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej oraz sprawdzenie przez młodzież umiejętności wykorzystania i interpretacji danych statystycznych.

                                                                                                     Dorota Kulesza