Dnia 4 kwietnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły, składająca się z ucznów z klas 1Sw i 1Iw, wzięła udział w rejonowych XLII Zawodach Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze 2018/2019". Zawody na terenie Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle zorganizowało Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Ostrołęce. Do udziału zgłosiło się trzynaście trzyosobowych drużyn z naszego rejonu, to jest: 8 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. Uczestnicy z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Myszyńca, Kadzidła, Troszyna i Długosiodła rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach:
- tor sprawnościowy,
- strzelanie z 5,6 mm karabinka sportowego do tarczy z odległości 50 m w pozycji leżącej z podpórką,
- rzut granatem treningowym do celu,
- pierwsza pomoc przedmedyczna,
- bieg na orientację.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja chłopców zajęła medalowe II miejsce, a dziewcząt IV. Podejmujemy rękawice na kolejne edycje zawodów - ZA ROK JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO!

FOTO RELACJA

W poniedziałek 1 kwietnia w naszej szkole odbyły się Warsztaty Wielkanocne.Podczas zajęć zorganizowanych przez Panią Marzenę Orłowską i Beatę Ładę uczniowie z klasy III F wykonywali  różne dekoracje Wielkanocne. Do pracy  wykorzystano zarówno materiały naturalne  takie jak kora drzew, drewno, mech, bazie, bukszpan, bluszcz czy barwinek oraz dekoracje wykonane z bibuły a także przemysłowe ozdoby okolicznościowe w postaci różnorodnych pisanek, kurcząt, forsycji  itp. Uczniowie wprowadzając  w nastrój  i atmosferę świąt wykazali się dużą kreatywnością  w tworzeniu różnorodnych ozdób związanych z Wielkanocą.

                 Własnoręcznie wykonane stroiki, pisanki, palmy i  kwiaty mogą być  ciekawą  i oryginalną ozdobą świątecznego stołu

M. Orłowska, B. Łada

FOTO RELACJA

FOTO RELACJA

Przed Wielkanocą odbywają się zwyczajowo w szkole warsztaty świąteczne.  Uczniowie przygotowują stroiki i ozdoby. Młodzież z klasy budowlanej postanowiła przeprowadzić eksperyment z jajem.  Utworzono małe zespoły uczniowskie wyposażone w jedno surowe  kurze jajko, kilka kartek papieru, nożyczki  i taśmę klejącą. Poszczególne grupy miały za zadanie zrzucić jajko z wysokości 2 piętra  na ziemię tak, aby nie uległo rozbiciu. Realizacja przedsięwzięcia wzbudziła wiele emocji, wyzwoliła pokłady kreatywności i niestereotypowego myślenia.  Pomysły w zakresie zabezpieczenia delikatnego ładunku były bardzo różnorodne – od opatulenia jaja jak największą ilością warstw papieru, poprzez konstruowanie amortyzatorów harmonijkowych, do spadochronu. Było również rozwiązanie z liną. Czas wykonania zadania był ograniczony. Liczyła się sprawna współpraca i dobra komunikacja zespołu. Kulminacyjnym punktem eksperymentu była próba wytrzymałościowa, a następnie odpakowanie jajka i sprawdzenie jego stanu. Wykonane zabezpieczenia okazały się skuteczne w osiemdziesięciu procentach rozwiązań, ale nie to było najważniejsze podczas ćwiczenia. Zaangażowanie w pracę i twórcze podejście do problemu, generowanie oryginalnych pomysłów i wykorzystanie wyobraźni.

Na zakończenie przyszedł czas na podsumowanie i wnioski. Twórcze myślenie nie jest wyłącznie darem nielicznych jednostek, ale naturalną zdolnością wszystkich ludzi. Można je rozwijać. Wystarczy stworzyć sprzyjające warunki oraz pozostawić swobodę działania. A powiedzenie: „obchodzić się jak z jajkiem” nabrało nowego znaczenia.

FOTO RELACJA