Dnia 15 listopada bieżącego roku szkolnego w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski „100 lat Niepodległej”. Organizatorkami konkursu były Panie: Joanna Klikczyńska, Edyta Sikora, Anna Kaczmarczyk oraz Elwira Prot. Celem konkursu była popularyzacja literatury patriotycznej, kształtowanie postaw i charakterów poprzez mówienie o ważnych sprawach ówczesnego pokolenia, środowiska, kraju oraz rozbudzania wrażliwości na kulturę żywego słowa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas technicznych w ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej. Recytatorów oceniało jury w składzie:

Pani Joanna Klikczyńska – przewodnicząca, Pani Edyta Sikora – członek, Pani Anna Kaczmarczyk – członek. Uczestników konkursu swoją obecnością zaszczyciła Pani wizytator  Jolanta Stachurska.

Komisja Konkursowa wysłuchała wszystkich recytatorów i postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Julii Grabowskiej z klasy IV Iw,

II miejsce – Pawłowi Gaskowi z klasy III Iw,

III miejsca – Krzysztofowi Krawczykowi z klasy III Iw,

                   Patrykowi Rostkowskiemu z klasy III B,

                   Hubertowi Kruczykowi z klasy III B

 Wyróżnienie zaś otrzymali:

Patryk Murawski z klasy III Iw,

Wiktoria Stasiak z klasy I Iw,

Zuzanna Szulborska z klasy III Sw.

 Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego.

 Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

   Na pracowni fryzjerskiej uczniowie naszej szkoły włączyli się po raz kolejny w działania Fundacji Rak’N’Roll.
    Kilkanaście osób zdecydowało się obciąć własne włosy i podarować je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
   Zachęcamy po raz kolejny do włączenia się w akcję „ Daj włos”. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych.

Dodatkowe informacje u pani Renaty Karwowskiej lub w gabinecie pedagoga szkolnego.
FOTO RELACJA

FOTO RELACJA


W dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się spotkanie  na temat „Hazard? Nie, dziękuję” z pracownikami i funkcjonariuszami Krajowej Izby Skarbowej .

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi  na ryzyko związane z grami hazardowymi wśród młodzieży oraz wskazanie problemów  wynikających z ich uprawiania oraz konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce w dniach od 15 do 20 października 2018r. obyły się warsztaty pod hasłem: „Bądź architektem swojego szczęścia”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Minister Edukacji Narodowej i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
   Warsztaty odbyły się po raz dziesiąty z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce- p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot oraz doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji OHP w Ostrołęce- p. Justyny Reszczyńskiej i p. Anety Glinki.
   Również w tym roku warsztaty poprowadziła Grupa Ratownicza Nadzieja oraz przedstawiciel policji - p. Aneta Waracka.
   Pani Aneta opowiedziała o rekrutacji do policji, o specyfice pracy oraz przeprowadziła profilaktykę antynarkotykową i antydopingową. Natomiast ratownicy poinformowali młodzież o działalności Grupy Nadzieja oraz opowiedzieli, co trzeba zrobić, by zostać ratownikiem medycznym, jak wygląda jego praca oraz jakie zagrożenia mogą nas spotkać, gdy wybierzemy ten zawód. Zostały również przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w celu uświadomienia młodzieży, jak należy postępować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

            Inicjatorem przedsięwzięcia była p. Paulina Biedrzycka – szkolny doradca zawodowy.

FOTO RELACJA

 

W dniu 29.10.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży w ramach programu „NOE”. Realizatorami programu byli terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. W trakcie jego trwania  młodzież została zapoznana z zagadnieniem uzależnienia od alkoholu i funkcjonowania w rodzinie dotkniętej tym problemem.

Spotkanie to było jednym z działań podejmowanych w szkole w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego.

FOTO RELACJA

 30 października opiekunowie i uczniowie ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych w ramach Tygodnia Dla Oszczędzania zorganizowali akcję pod hasłem „Niepodległa. 100 lat polskiej złotówki”. Głównym punktem wydarzenia była wystawa poświęcona historii polskiego pieniądza. Nawiązując do 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowano zarys rozwoju pieniądza w Polsce na przełomie 100 lat, począwszy od emisji polskiej marki i polskiego złotego w okresie międzywojennym, poprzez okres II wojny światowej i powojenny aż po czasy współczesne. W szczególności podkreślono reformę walutową Władysława Grabskiego w 1924r. oraz wprowadzenie w 1975r. nowej wersji banknotów o nazwie „Wielcy Polacy”, autorstwa Andrzeja Heidricha. Przełomowym wydarzeniem była denominacja złotego w 1995r., gdzie złotówkę zastąpił PLN (polski nowy złoty). W 2014r. wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie banknotów, w 2015r. zmodernizowano 200zł, zaś w 2017r. wyemitowano banknot 500-złotowy.

Społeczność szkolna mogła także sprawdzić swoją wiedzę na temat pieniądza, bankowości, oszczędzania i finansów rozwiązując krzyżówki, rebusy czy obliczając odsetki od lokaty i koszty kredytu. Za prawidłowe rozwiązania dla uczniów czekały nagrody. Uzupełnieniem wystawy były materiały edukacyjne w postaci ulotek, broszur i plakatów dotyczące racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

FOTO RELACJA

 

Zapraszamy rodziców i nauczycieli  naszej szkoły na szkolenie z zakresu problematyki nadużywania telefonów komórkowych przez młodzież.

Spotkanie odbędzie się dnia 7 listopada 2018 roku na auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce o godzinie 15.00 i poprowadzi je dr Maciej Dębski  z FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce

1.

Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno- wychowawczych

3 września 2018 r.

2.

Zimowa przerwa świąteczna

24-31 grudnia 2018 r. 

3. 

Egzaminy zawodowe - sesja zimowa 

 

10 stycznia 2019 r. - część pisemna

9.01 - 16.02. 2019 r. – część praktyczna 

4.

Ferie zimowe

28 stycznia – 10 lutego 2019 r.

5.

Wiosenna przerwa świąteczna

18 -23 kwietnia 2019 r.

6.

Zakończenie zajęć w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych

26 kwietnia 2019 r.

7.

Egzaminy maturalne

Sesja dodatkowa

Termin dodatkowy

6- 24 maja 2019 r.

3-8 czerwca 2019 r.

20-21 sierpnia 2019 r.

8.

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno wychowawczych

Zakończenie zajęć w klasach programowo najwyższych w Zasadniczej Szkole Zawodowej i szkołach policealnych

21 czerwca 2019 r.

9.

Egzaminy zawodowe - sesja letnia 

18 czerwca 2019 r. - część pisemna

17.06 - 4.07. 2019 r. – część praktyczna 

10.

Ferie letnie

24 czerwca – 31 sierpnia 2019 r.

Dni wolne ze względu na przypadające święta:
1 listopada 2018 r
12 listopada 2018 r.
1 stycznia 2019 r.
1 i 3 maja 2019 r.
20 czerwca 2015 r. - Boże Ciało

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych:

2 listopada 2018 r.
29 – 30 kwiecień 2019 r.
2, 6, 7, 8 maja 2019 r.

1.       Kalendarz Zebrań Rady Pedagogicznej

·     13 września 2018 r.

·     29 października 2018 r.

·     19 listopada 2018 r.

·      4 stycznia 2019 r.

·     15 stycznia 2019 r.

·     25 marca 2019 r.

·     12 kwietnia 2019 r.

·     13 czerwca 2019 r.

2.       Zebrania z rodzicami

·   14 września 2018 r.

·   16 listopada 2018 r.

·    18 stycznia 2019 r.

·    22 marca 2019 r.

3.        Terminy wystawiania ocen

·     za semestr I – do  2 stycznia 2019 r.

·     za semestr II ( dot. klas maturalnych) – 8 kwietnia 2019 r.

·     za semestr II ( dot. pozostałych typów szkół i klas) – 7 czerwca 2019 r.

 

 

Dnia 24 października bieżącego roku szkolnego  młodzież z klasy IV We wraz z wychowawczynią odwiedziła Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.  Celem wizyty było zapoznanie z działalnością i twórczością pani Czesławy Kaczyńskiej, dbałość o budowanie tożsamości regionalnej oraz dostrzeżenie zmian zachodzących w formie wycinanki kurpiowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.