Dnia 15 listopada bieżącego roku szkolnego w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski „100 lat Niepodległej”. Organizatorkami konkursu były Panie: Joanna Klikczyńska, Edyta Sikora, Anna Kaczmarczyk oraz Elwira Prot. Celem konkursu była popularyzacja literatury patriotycznej, kształtowanie postaw i charakterów poprzez mówienie o ważnych sprawach ówczesnego pokolenia, środowiska, kraju oraz rozbudzania wrażliwości na kulturę żywego słowa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas technicznych w ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej. Recytatorów oceniało jury w składzie:

Pani Joanna Klikczyńska – przewodnicząca, Pani Edyta Sikora – członek, Pani Anna Kaczmarczyk – członek. Uczestników konkursu swoją obecnością zaszczyciła Pani wizytator  Jolanta Stachurska.

Komisja Konkursowa wysłuchała wszystkich recytatorów i postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Julii Grabowskiej z klasy IV Iw,

II miejsce – Pawłowi Gaskowi z klasy III Iw,

III miejsca – Krzysztofowi Krawczykowi z klasy III Iw,

                   Patrykowi Rostkowskiemu z klasy III B,

                   Hubertowi Kruczykowi z klasy III B

 Wyróżnienie zaś otrzymali:

Patryk Murawski z klasy III Iw,

Wiktoria Stasiak z klasy I Iw,

Zuzanna Szulborska z klasy III Sw.

 Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego.

 Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

   Na pracowni fryzjerskiej uczniowie naszej szkoły włączyli się po raz kolejny w działania Fundacji Rak’N’Roll.
    Kilkanaście osób zdecydowało się obciąć własne włosy i podarować je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
   Zachęcamy po raz kolejny do włączenia się w akcję „ Daj włos”. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych.

Dodatkowe informacje u pani Renaty Karwowskiej lub w gabinecie pedagoga szkolnego.
FOTO RELACJA


W dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się spotkanie  na temat „Hazard? Nie, dziękuję” z pracownikami i funkcjonariuszami Krajowej Izby Skarbowej .

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi  na ryzyko związane z grami hazardowymi wśród młodzieży oraz wskazanie problemów  wynikających z ich uprawiania oraz konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

FOTO RELACJA

 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce w dniach od 15 do 20 października 2018r. obyły się warsztaty pod hasłem: „Bądź architektem swojego szczęścia”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Minister Edukacji Narodowej i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
   Warsztaty odbyły się po raz dziesiąty z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce- p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot oraz doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji OHP w Ostrołęce- p. Justyny Reszczyńskiej i p. Anety Glinki.
   Również w tym roku warsztaty poprowadziła Grupa Ratownicza Nadzieja oraz przedstawiciel policji - p. Aneta Waracka.
   Pani Aneta opowiedziała o rekrutacji do policji, o specyfice pracy oraz przeprowadziła profilaktykę antynarkotykową i antydopingową. Natomiast ratownicy poinformowali młodzież o działalności Grupy Nadzieja oraz opowiedzieli, co trzeba zrobić, by zostać ratownikiem medycznym, jak wygląda jego praca oraz jakie zagrożenia mogą nas spotkać, gdy wybierzemy ten zawód. Zostały również przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w celu uświadomienia młodzieży, jak należy postępować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

            Inicjatorem przedsięwzięcia była p. Paulina Biedrzycka – szkolny doradca zawodowy.

FOTO RELACJA