20 marca 2019 r. odbyły się IV Gminne Targi Edukacyjne zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza oraz Publiczne Gimnazjum w Łysych.

FOTO RELACJA

15 marca  obchodziliśmy Światowy Dzień Konsumenta. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1962 r. odbyło się przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna Kennedy'ego.  Było ono na tyle ważne, że przedstawiało cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa,  do reprezentacji. Z jego ust padło też znane stwierdzenie:

Konsumenci to my wszyscy”.

W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000. Podkreślając to wydarzenie Szkolny Klub Przedsiębiorczych przygotował w szkole akcję informacyjną uświadamiająca, że warto znać prawa konsumenckie i je egzekwować. 

 FOTO RELACJA

20 marca po raz 16-ty uczestniczyliśmy w zorganizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości ogólnopolskiej akcji – Dzień Przedsiębiorczości.  Tym razem 25 osób z klasy 1 technikum usług fryzjerskich skorzystało z możliwości udziału w jednodniowych praktykach  w wybranym zawodzie. Wszystkie osoby chciały dowiedzieć się, czy zawód fryzjera jest tym, który chcą wykonywać w swoim życiu. W opinii dziewcząt to był pasjonujący dzień - możliwość kontaktu  z klientami, wykonywanie prostych czynności zawodowych, rozmowy z opiekunami-konsultantami o ich codziennej pracy. Było to możliwe dzięki przychylności lokalnych przedsiębiorców. Wiodącą ideą tego programu jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży, a dla młodych ludzi to bezpośrednie poznanie wymagań stawianych pracownikom na stanowiskach pracy. W ten sposób szkoła zyskuje sojuszników w przygotowaniu młodzieży do wejścia na rynek pracy. Jest to też dobry sposób do motywowania uczniów do większego zainteresowania nauką, do naśladowania przyjętych wzorców zawodowych.

Dziękujemy  za przychylność we wdrażaniu przedsięwzięcia.

szkolny koordynator akcji – Dorota Kulesza

FOTO RELACJA

 

Dnia 8 marca uczniowie klas maturalnych: IV F, IV Iw, IV We, 4B wraz z opiekunami  p. Pauliną Biedrzycką i p. Agnieszką Pasterską oraz Panem Jarosławem Justowiczem wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z ofertami krajowych i zagranicznych szkół wyższych i szkół policealnych, porozmawiania ze studentami oraz profesorami z wybranych wyższych uczelni. Młodzież również uczestniczyła w warsztatach dla maturzystów z języka polskiego oraz matematyki, podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2019 w Pałacu Kultury i Nauki.

FOTO RELACJA

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce uczestniczyli w nagraniu popularnego teleturnieju „Milionerzy” , którego prowadzącym jest Pan Hubert Urbański. Młodzież obserwowała grę zawodników oraz wspierała ich, udzielając odpowiedzi na pytania skierowane do publiczności. Po nagraniu uczniowie zostali zaproszeni na rozmowę  z prowadzącym teleturniej – Panem Hubertem Urbańskim. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Pana Grzegorza Żebrowskiego – Dyrektora ZSZ Nr 2 , zaś opiekunami wycieczki byli : Pani Paulina Biedrzycka- doradca zawodowy , Pani Sylwia Stepnowska i Pan Jerzy Dąbrowski.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie w młodzieży pasji poznawania świata, zachęcenie do udziału w różnego rodzaju inicjatywach, rozwijanie własnych zainteresowań. Młodzież spędziła w studio 8 godzin, w czasie których nakręcono 3 odcinki „Milionerów”. Była to niezwykła wycieczka i na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W bieżącym roku szkolnym po raz drugi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs „Matematyka w praktyce”. Patronat nad konkursem objął Pan Grzegorz Żebrowski – Dyrektor Szkoły, a organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele matematyki. Głównym celem rywalizacji było rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych umiejętności stosowania matematyki w praktyce oraz nauka poprzez zabawę.

Konkurs adresowany był do uczniów klas: I, II i III technikum, I, II i III branżowych - zawodowych. II Edycja Szkolnego Konkursu „Matematyka w praktyce” przeprowadzana został w dwóch etapach. Etap I polegał na samodzielnym rozwiązaniu quizu przez każdego uczestnika na lekcji matematyki. Do etapu II zostały zakwalifikowane dwuosobowe drużyny, składające się z uczniów, którzy w danej klasie zdobyli największą liczbę punktów.

II Etap Szkolnego Konkursu „Matematyka w praktyce” odbył się 13.03.2019 roku i składał się z dwóch części. W pierwszej wzięło udział 19 drużyn dwuosobowych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać dziesięć zadań i wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Do II części zakwalifikowało się 6 drużyn. Młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami z zakresu matematyki  stosowanej.

 Wyniki II Edycji Szkolnego Konkursu „Matematyka w praktyce”:

 I miejsce:

Daniel Kęszczyk i Jakub Waszkiewicz z klasy III B

II miejsce:

Anna Sobiech i  Piotr Rychlicki z klasy II We

III miejsce:

Patryk Rurka i Cezary Rutkowski z klasy III Iw

Wyróżnienia otrzymali:

Paweł Daniłowicz i Wojciech Domański z klasy I Sw

Dawid Gwiazada i Filip Bagiński z klasy II Iw

Zbigniew Florek i Michał Orłowski z klasy III WR

 Gratulujemy Laureatom Konkursu i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach.

 Nauczyciele matematyki.

FOTO RELACJA

Dnia 1 marca  bieżącego roku szkolnego w  naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów klas technicznych. Celem konkursu było, m.in. promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz uwrażliwienie na poprawność pisowni według określonych norm.

W tym roku tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:

Dominika Piątkowska z klasy 3 We,

Klaudia Tabaka z klasy 2 F,

Arkadiusz Lemański z klasy 2 F.

Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwały Panie: Joanna Klikczyńska i Edyta Sikora.                                                                        

 „Paczka na Kresy”

POMOC POLAKOM NA KRESACH - Przyłącz się!!!

Wielkanoc 2019

W obecnej edycji Akcji, przed Wielkanocą zbieramy wyłącznie: produkty spożywcze, słodycze, kawy, herbaty, oleje, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek będą pocztówki świąteczne z życzeniami.

 NIE PRZYJMUJEMY: ubrań, artykułów papierniczych, zabawek, pluszaków, książek ani podręczników.

 Istnieje możliwość wpłaty darowizny pieniężnej na konto Fundacji. Pozyskane środki będą wykorzystane na organizację Akcji:
Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602
Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”
ul.Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa

 Współorganizatorem jest Kuratorium Oświaty w Warszawie

 Więcej informacji u Pani Agnieszki Murach.

Dary można przynosić do świetlicy szkolnej i gabinetu wicedyrektorów do 27 marca 2019r. (środa).

Zaproszenie
na
VI Konkurs Weterynaryjny
połączony z
I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii.

 
harmonogram zlotu
 

 
karta zgłoszenia 


REGULAMIN konkursu weterynaryjnego

Patronatem objęli: 
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Prezydent Miasta Ostrołęki