plywanie

Po raz szósty, w minioną sobotę, ostrołęcki Aquapark gościł uczestników Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu. W rywalizacji 350 młodych zawodniczek i zawodników z 31 klubów pływackich północno – wschodniej Polski bardzo dobrze wystartowały uczennice Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Aleksandra i Wiktoria Tytko, które zdobyły złoty i brązowy medal.
Na pierwszym miejscu podium, w rywalizacji 200 metrów stylem motylkowym z czasem - 3;10,57, stanęła Wiktoria Tytko natomiast jej siostra Aleksandra w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym w czasie – 1;30,09 uplasowała się na miejscu trzecim.
Młodym zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

22 maja 2017r. uczniowie klas 2Gm, 1WR i 2We uczestniczyli w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Cały proces produkcji ma miejsce pod jednym dachem.

Każdy uczestnik warsztatów stworzył własną tabliczkę czekolady, którą zapakował i wziął ze sobą. Poczęstowani byliśmy gorącą czekoladą oraz mogliśmy sprawdzić jak smakuje ziarno kakao. Zapoznaliśmy się z procesem powstawania czekolady „Od plantacji do tabliczki” oraz z ręcznym sposobem temperowania czekolady. Było wiele emocji i zabawy.

Po ciekawej czekoladowej lekcji, kolejne dwie godziny uczniowie spędzili w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Na szlaku spaceru były: akwarium, ptaszarnia, małpy człekokształtne, słonie, nosorożce, gady, żyrafy, lwy, rekin i hipopotam.

Opiekunami byli: Agnieszka Murach, Joanna Augustyniak, Dorota Sienkiewicz.

FOTO RELACJA

Zdjęcie nr 1 Large

Kolejne zawody pływackie za nami- tym razem pływanie na medal.

Ponad trzysta zawodniczek i zawodników z 27 pływackich klubów północno – wschodniej Polski oraz litewskiego Alytusa przystąpiło, w ubiegłą sobotę do rywalizacji w V Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. W zmaganiach z zawodniczkami min z : Warszawy, Ciechanowa, Białegostoku, Pułtuska, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Szczytna, Skierniewic, Aleksandrowa Łódzkiego, Sokołowa Podlaskiego bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce Aleksandra Tytko. Zajęła trzecie miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem – 1;30,85. Mnóstwo emocji towarzyszyło zmaganiom, rywalizacji również nie zabrakło. Zawodniczce serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dalszym działaniu sportowym!

ola

Bardzo udanie wystartowała Aleksandra Tytko, w XVI Wiosennych Mistrzostwach Giżycka w Pływaniu, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy, zdobyła srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z czsem – 3.04,22. Do rywalizacji w zawodach stanęło ponad 350 młodych pływaków z 36 klubów pólnocno-wschodniej Polski między innymi z: Gdańska, Białegostoku, Elbląga, Ełku, Ciechanowa, Pułtuska, Piaseczna, Bielska Podlaskiego, Mławy, Wyszkowa, Hajnówki, Łodzi, Grudziądza, Szczytna i wielu innych. Sportowych emocji i zaciętej walki nie brakowało. Zawodniczce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

20160930 111107W sobotę 23.09.2016r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjada. Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zajęli pierwsze miejsce. Sukces jest tym bardziej cenny, ponieważ nasi uczniowie rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi.