Do pobrania w formacie pdf:

Sytuacja wzmożonego zagrożenia epidemicznego wymusiła przejście szkół na system nauczania zdalnego, co wpłynęło na konieczność zmiany organizacji pracy opiekuńczo – wychowawczej internatu. W związku z tym nasz Internat od dnia 26 października 2020 roku będzie prowadzić pracę zdalną poprzez zadania opiekuńcze i wychowawcze w formie zdalnego kontaktu. Kontakt rodziców i wychowanków z nauczycielami – wychowawcami będzie odbywał się za pośrednictwem platformy Vulcan oraz pod numerem telefonu internatu: 297691329.
Zachęcamy rodziców i wychowanków do kontaktów i konsultacji. Wychowawcy są do Państwa dyspozycji gotowi udzielać pomocy i wsparcia pedagogicznego, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 18.00.

Życzymy Wam i sobie jak najszybszego powrotu do normalności i szybkiego spotkania w zdrowiu w naszej internatowej społeczności.

Kierownik Internatu ZSZ Nr 2 w Ostrołęce

Wychowawcy

Harmonogram kwaterowania w roku szkolnym 2020/2021

Lista osób przyjętych do internatu w roku szkolnym 2020/2021.

Bardzo proszę o śledzenie bieżących informacji zamieszczanych na stronie szkoły, dotyczących kwaterowania oraz zasad regulaminowych obowiązujących wychowanków, w roku szkolnym 2020/2021.

Kierownik Internatu

Izabela Sikora

Rekrutacja do Internatu

Rekrutacja do Internatu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się w terminie od 15 czerwca do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00.

1. Wychowankowie,

będący uczniami ZSZ Nr 2, którzy mieszkali w roku szkolnym 2019/2020 w internacie składają do 26.06.2020 r. do godz 15.00 wypełnione przez rodziców / opiekunów prawnych:

2. Kandydaci do ZSZ Nr 2

składają do 18.08.2020 r. do godz. 15.00 wypełnione przez rodziców / opiekunów prawnych:

oraz ewentualnie:

20.08.2020 r. godz. 15.00– Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych do internatu na rok szkolny 2020/2021.

W postępowaniu rekrutacyjnym do Internatu na rok szkolny 2020/2021 odstępuje się od przeprowadzenia postępowania uzupełniającego (nie są przyjmowane nowe wnioski). Jeżeli jednak po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego kandydaci, którym przyznano miejsce w Internacie zrezygnują z niego a Internat nadal będzie dysponował wolnymi miejscami, o przyjęciu do Internatu zadecyduje Kierownik Internatu, (rozpatrywane będą wnioski, które wpłynęły w wyznaczonym terminie i które ze względu na niewystarczającą liczbę punktów uzyskanych na podstawie ustalonych kryteriów nie zagwarantowały kandydatowi miejsca w Internacie).

25.08.2020 r. godz. 10.00 – Ogłoszenie ostatecznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do internatu uzupełnionej o kandydatów przyjętych na pozostałe wolne miejsca.

Dokumenty wymagane na potrzeby rekrutacji do internatu należy składać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.:

1. Kandydaci klas pierwszych w sekretariacie szkoły lub pocztą w formie papierowej.
  2. Pozostali kandydaci w sekretariacie Internatu lub w pokoju wychowawców.

Dodatkowe informacje:

• W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki zgodnie z przepisami § 11a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19 (Dz. U. poz. 493 z póżn.zm.) mogą być procedowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub przesyłane pocztą na adres: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, ul. Czwartaków 4, 07-401 Ostrołęka
  • Przepisy § 11b w/w rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID—19 umożliwiają w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) podanymi do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.

Piotr Piórkowski - chłopiec utalentowany wokalnie do tego stopnia, że nie tylko dostał się bez problemu do Studio Piosenki w Ostrołęce ale od razu zaproszono Go do wzięcia udziału w koncercie z orkiestrą symfoniczną pt.: ,,Ostrołęka Powstańcom Warszawy”. Studio Piosenki kształci i rozwija umiejętności wokalne młodzieży. Na indywidualnych spotkaniach pod kierunkiem instruktora młodzież doskonali swój warsztat wokalny, uczy się interpretacji piosenek, emisji głosu, bycia na scenie. Młodzież bierze też udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez wykładowców warszawskiej Akademii Teatralnej.
Piotr – utalentowany wychowanek internatu, podczas przesłuchania oczarował swoją osobowością, intelektem a przede wszystkim umiejętnościami.

W dniu  20 października 2019 odbyły się w Internacie ZSZ Nr 2 eliminacje do konkursu międzyinternackiego o tytuł "Mistrza Ortografii 2019”. Od  pięciu lat organizowany jest on przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 18  wychowanków naszego internatu.  Tekst dyktanda najmniej problemów sprawił  następującym uczniom :

Paulina Pieloszczyk
Albert Grabowski
Krzysztof Kita

Zwycięzcy etapu internackiego w dniu 24 października reprezentowali nasz Internat w rozgrywkach międzyinternackich, które odbyły się w Internacie I LO w Ostrołęce.

Na uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród zaproszono nas 12 listopada. Paulina Pieloszczyk zajęła VI miejsce. Gratulujemy.

mgr Joanna Brodowska