image001W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wraz z nauczycielami informatyki ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Przyłapani na czytaniu".
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest uchwycenie na zdjęciu ciekawych i oryginalnych form czytelnictwa, pokazanie, że obcowanie z literaturą może być przyjemną i atrakcyjną formą rozrywki. Wystarczy uchwycić obiektywem osobę lub osoby czytające książki, czasopisma w nietypowych miejscach i sytuacjach. Zdjęcia należy nadsyłać do 05.12.2016. drogą elektroniczną na adres biblioteki szkolnej bibliotekazsz2@op.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 07.12.2016. Najciekawsze zdjęcia zostaną pokazane na wystawie oraz na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy udanych ujęć oraz powodzenia. 

Regulamin konkursu

W dniu 26 listopada 2016 roku w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyły się Otrzęsiny wychowanków klas pierwszych. W poczet mieszkańców przyjętych zostało 44 pierwszoklasistów (22 dziewczyny i 22 chłopców). Była to pierwsza w tym roku szkolnym impreza dla wszystkich mieszkańców Internatu, była to okazja do podziękowania Samorządowi Mieszkańców Internatu, pracującemu w ubiegłym roku. Przedstawiony został nowo wybrany Samorząd na bieżący rok szkolny. Podczas pasowania młodsi koledzy wykazali się pewnymi umiejętnościami, m.in. pili mleko na czas, śpiewali do akompaniamentu. Została sprawdzona też ich wiedza na temat Internatu, w którym mieszkają. Uroczystość zakończyła się wyborem Super Kotki i Super Kota. Koronacji dokonały ubiegłoroczne Super Koty. Wyboru dokonali wszyscy wychowankowie.

FOTO RELACJA

papierosUwaga
drodzy koledzy i drogie koleżanki

   ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA przypada na dzień 17.11.2016 roku, ale my już dziś zapraszamy Was do poparcia idei promującej zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia.
   W ramach szkolnej akcji profilaktycznej „Wspólnie zgaśmy papierosa” zachęcamy do udziału w konkursach: na najciekawszą prezentację multimedialną, na najlepszą profilaktyczną gazetkę szkolną i konkurs plastyczny.
   Prace plastyczne, prezentacje multimedialne i projekt gazetki profilaktycznej należy złożyć do 14 listopada 2016 roku do pokoju pedagoga szkolnego.
   Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się 15 listopada 2016 roku.
   Pamiętajcie każdy z nas może promować zdrowy styl życia, a jeśli palisz rzuć palenie!

Zespół ds. profilaktyki

Samorząd Uczniowski

Regulamin na gazetkę szkolną

Regulamin na prezentację multimedialną

Regulamin na pracę plastyczną

swieczka"Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju."

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" (fragm.)

     1 listopada Święto Wszystkich Świętych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. Stojąc na grobami ukochanych osób wyraźniej niż zwykle widzimy, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze, o co warto walczyć i czemu wiele warto poświęcić.

     Naszym bliskim, tym, których odwiedzimy na cmentarzach nie jesteśmy już wstanie powiedzieć, jak bardzo są dla nas ważni. Jednak możemy skorzystać z rady ks. Jana Twardowskiego i pospieszyć się kochać ludzi zanim będzie za późno...

     Zagonieni trudami dnia codziennego nie zawsze pamiętamy, o tych, co odeszli. W tych szczególnych dniach wspomnijmy również w naszych sercach nauczycieli i uczniów naszej szkoły, których już z nami nie ma.

     28 października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, na długiej przerwie uczennice klasy 2F – Patrycja Chorążewicz, Aleksandra Wachuta, oraz uczennica klasy 2 B – Klaudia Kowal przedstawiły przez radiowęzeł szkolny krótką historię tego święta oraz odczytały wiersze znanych poetów związane z tym tematem.

     2 listopada - w Dzień Zaduszny będzie można posłuchać wierszy oraz utworów, które wprowadzą nas w ten szczególny nastrój –zadumy i refleksji.

Uczennice przygotowała p. Marzena Rogalska we współpracy z biblioteką szkolną.

     26 września 2016r. wczesnym rankiem wyjechaliśmy w ilości 44 osób na upragnioną wycieczkę. Rozpoczęliśmy podróż wędrówką po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalniw Wieliczce. Kopalnię cechuje unikatowy mikroklimat, na który składa się – obok dużej wilgotności i zawartości chlorku sodu – stała temperatura ciśnienie, jonizacja i wysoka zawartość w powietrzu potasu, magnezu i wapnia. Naładowani energią ruszyliśmy dalej. W godzinach wieczornych dotarliśmy na zasłużony odpoczynek do Zakopanego. Pensjonat BURTEK przywitał nas wytwornością obyczajów, z których w pełni korzystaliśmy przez kolejne cztery dni. Łączyliśmy wycieczki górskie z atrakcjami stolicy sportów zimowych. Kolejny dzień poświęciliśmy na długą wędrówkę szlakiem prowadzącym w Dolinę Rybiego Potoku, nad Morskie Oko. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Byliśmy zauroczeni, mimo pokonanych kilometrów. Wieczorem oczywiście ognisko z kiełbaskami, podsumowanie dnia i planowanie następnego. Pogoda sprzyjała,więc trzeci dzień ze słońcem wykorzystaliśmy na wjazd krzesełkami na Polanę Szymoszkową i przejście na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr i rozkoszowaliśmy się widokiem gór. Zeszliśmy szlakiem, aby pozwiedzać Krupówki i poznać trochę kulturę góralską. Odwiedziliśmy też cmentarz zasłużonych na PęksowymBrzyzku, gdzie historię opowiedział nam rodowity Góral. Umęczeni, ale znowu szczęśliwi wróciliśmy do BURTKA, na kolację i ognisko tradycyjnie. Kolejny dzień to już próba sił w nogach i wytrwałości. Pokonaliśmy Kasprowy Wierch położony w grani głównej Tatr i zarazem na granicy polsko- słowackiej. Tak ucieszone oczy, niepowtarzalnymi widokami skał krystalicznych i roślinnością, pozostaną na długo w naszej pamięci. Po powrocie podsumowanie dnia i oczywiście ognisko. Tak jak wszystko i nasza podróż dobiegała powoli końca. W piątek 30 września 2016r. wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Krakowie, głównym mieście historycznej Małopolski,zwiedziliśmy Wawel, Sukiennice, nacieszyliśmy wzrok pięknym rynkiem. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu. To były niesamowite wrażenia, dotarliśmy zadowoleni, przebywając przez 5 dni w podróży: dla niektórych sentymentalnej, dla niektórych nowej, nieznanej, ale pięknej.

Uczestnicy

FOTO RELACJA

     Dnia 19 października 2016r.w ZSZ nr 2 w Ostrołęce odbyły się warsztaty pod hasłem „ Bądź autorem swojej kariery”. Spotkanie to było zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery koordynowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
     Głównym celem organizacji warsztatów było dotarcie do świadomości młodych osób z przesłaniem: „twoje życie zależy od ciebie”. Spotkanie poświęcone było wspieraniu i zachęcaniu uczniów do samodzielnego podejmowania decyzji, w oparciu o indywidualne cele, okoliczności i warunki oraz uświadomieniu młodym ludziom ich roli w procesie kreowania własnej kariery edukacyjno– zawodowej.
     Warsztaty zorganizowane zostały z udziałem doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Ostrołęce –p. Jolanty Bałdygi, p. Magdaleny Prot oraz doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji OHP w Ostrołęce –p. Agnieszki Fąk- Mróz, p. Anety Glinki oraz p. Waldemara Borowskiego.
     Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był doradca zawodowy p. Paulina Biedrzycka
     W warsztatach brały udział klasy z ZSZ Nr2 w Ostrołęce, kształcące w zawodzie: technik pojazdów samochodowych o profilu wojskowym( klasa III), technik weterynarii (klasa I, II)oraz technik organizacji reklamy (klasa I). Gości powitała uczennica klasy II kształcącej w zawodzie technik weterynarii Natalia Walendziewska.

FOTO RELACJA

DEN

 

Regulamin Konkursu na najwyższą frekwencję - download(pdf)

 

1408372303Pragniemy poinformować, że Nasza biblioteka bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Do końca listopada w ramach tego programu, musimy zakupić książki. Zatem prosimy o Wasze sugestie, propozycje z literatury pięknej i popularnonaukowej (nie mogą to być podręczniki).
Chcemy kupić książki Waszych marzeń. Niech Biblioteka szkolna zapełni się lekturą taką, jaką lubicie i chcecie wypożyczać.
Czekamy na tytuły i nazwiska autorów w bibliotece szkolnej lub prześlijcie na adres: bibliotekazsz2@op.pl

Miasto Ostrołęka ogłasza "Konkurs fotograficzny o tematyce segregacji odpadów lub odnawialnych źródeł energii" , adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie fotografii, o tematyce odpadowej lub odnawialnych źródeł energii. Podstawowym kryterium wyłonienia zwycięstw konkursu będzie ocena prac przez Komisję Konkursową uwzględniającą: jakość i estetykę wykonania, pomysłowość i wymiar edukacyjny.
Przebieg konkursu:

Etap szkolny.
Do 27 października należy wysłać podając imię nazwisko ucznia i klasę pracę w formacie jpg na adres konkurs@zsz2.ostroleka.edu.pl.
Komisja w składzie: Grzegorz Żebrowski, Michał Bednarczyk, Marek Sawicki, Adam Żebrowski wyłoni trzy najlepsze prace, które wezmą udział w etapie miejskim.

Etap miejski.
Uczniowie biorący udział w etapie miejskim dostaną dyplomy, a laureaci otrzymają:
- Aparat fotograficzny – 1 miejsce
- Tablet – 2 miejsce
- Pendrive 128GB lub gry planszowe – 3 miesjce

Regulamin konkursu