12 grudnia 20016 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III. Konkurs miał formę pisemną. Uczniowie rozwiązali test gramatyczno-leksykalny z elementami rozumienia ze słuchu i wypowiedzią pisemną na zadany temat.
Spośród 12 uczestników konkursu najlepszymi okazali się:
1. Kamieniecki Wojciech kl. III B
2. Skonieczny Wiktor kl. III Iw
3. Jarnutowska Sandra kl. III We
Gratulujemy!

  

    W dniu 23 listopada w Makowie Mazowieckim zostały wręczone najlepszym uczniom z Delegatury Kuratorium w Ostrołęce stypendia Prezesa Rady Ministrów. W śród 49 uczniów wyróżniona została uczennica naszej szkoły Sylwia Wronowska. Gratulujemy Sylwii wyróżnienia i osiągniętych wyników.

FOTO RELACJA

   25 listopada uczniowie klas weterynaryjnych (47 osób) uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie. Partonami honorowymi Targów było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zapoznać się ofertą produktów i usług branży rolniczej, obejrzeć nowoczesne maszyny i urządzenia dla rolnictwa i sadownictwa, wyposażenia dla obór i chlewni, obserwować najnowocześniejsze techniki w produkcji zwierzęcej i roślinnej. Dla zwiedzających czekały liczne atrakcje kulinarne, degustacje tradycyjnych polskich potraw i produktów. Można było dokonać zakupu regionalnych towarów. Stoły wigilijne przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z regionów całej Polski. Wyjątkową atrakcją była wystawa zwierząt, np. krów, koni, owiec, świń, kur, gęsi, gołębi, kaczek i królików. Targi uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

Opiekunami wycieczki byli: p. Daniela Florczak, p. Agnieszka Murach,
p. Bogusława Gocłowska, p. Krzysztof Kwiatkowski.

FOTO RELACJA

   W dniu 18 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią dr Anną Andrzejewską i panem prof. Józefem Bednarek na temat zagrożeń cyberprzestrzeni i świata wirtualnego.
   Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczne dla zdrowia psychicznego może być zbyt długie przesiadywanie przed komputerem. Usłyszeli także jak gry komputerowe negatywnie wpływają na ich życie. Cyberprzemoc, to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Do takich działań zalicza się m.in. straszenie czy poniżanie kogoś w Internecie, robienie komuś zdjęć lub kręcenie filmów bez jego zgody, a potem opublikowanie ich w sieci. Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, dlatego dr Anna Andrzejewska przedstawiła także prawdziwe historie osób, które poprzez Internet próbowały ułożyć sobie życie. Niestety, zbytnia ufność do wirtualnych przyjaciół często prowadzi do przykrych konsekwencji, gdyż pod nickami oraz pseudonimami może kryć się ktoś inny. Prowadząca uświadomiła uczestnikom spotkania, że nie należy ujawniać swoich danych osobowych, jeśli nie mamy pewności kto jest po drugiej stronie komputera.
Po południu w spotkaniu z panią dr Anną Andrzejewską uczestniczyli nauczyciele i rodzice.

Organizatorem spotkań była Dyrekcja ZSZ nr 2
oraz pedagodzy szkolni: pani Monika Brzozowska i pani Renata Sawicka

FOTO RELACJA

   Nasza szkoła, po raz kolejny, uczestnicząc w programie „Otwarta firma – Biznes przy tablicy” wzięła udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (14-18 listopada 2016), największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.

   W dniu 16 listopada uczniowie klasy 4 Iw oraz 4 We uczestniczyli w spotkaniu z zaproszonym gościem Panem Bartoszem Podolakiem, obecnie dyrektorem Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, przedsiębiorcą oraz radnym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek dotyczących wchodzenia i radzenia sobie na rynku pracy, znaczenia edukacji i tzw. kompetencji miękkich w kontaktach międzyludzkich, także pracy społecznej i zdobywania doświadczenia na początku kariery zawodowej. Gość zwrócił uwagę na prawidłowe relacje pracownik- pracodawca oraz właściwą motywację w osiąganiu wyznaczonych celów. Jesteśmy zadowoleni, że Pan Bartosz Podolak przyjął zaproszenie i podzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Wszak powszechnie wiadomo, że młodzi ludzie chętnie uczą się od praktyków!

   Szkoła, uczestnicząc w projekcie, otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, kształtuje wśród uczniów postawy przedsiębiorcze, aktywny stosunek do życia, rozwijania zainteresowań prowadzeniem działalności gospodarczej, czy przybliżania zasad funkcjonowania biznesu. Tworzy się także sprzyjająca atmosfera dla współpracy szkoły z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie.

Organizatorem i koordynatorem akcji w szkole byli opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczych.

FOTO RELACJA

zaproszenie

klogo1W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka ZSZ Nr 2 w Ostrołęce, we współpracy z nauczycielamiprzedmiotów informatycznych ogłasza konkurs na projekt graficzny LOGO biblioteki szkolnej!  Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły! Celem konkursu jest stworzenie projektu graficznego LOGO, który stanie się elementem identyfikacji wizualnej biblioteki szkolnej oraz jej oficjalnym „znakiem firmowym”.  Prace zgłaszamy do biblioteki szkolnej, do dnia 9 grudnia 2016 r. Szczegóły w Regulaminie Konkursu! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!