Zapraszamy wszystkich uczniów na szkolny kiermasz podręczników używanych, który odbędzie się w dniach 11-12 września 2017 r. (poniedziałek i wtorek) w godzinach od 10:35 do 10:50 oraz 13:25 do 13:45 (na długich przerwach). Uczniowie będą mogli samodzielnie sprzedawać i kupować niezbędne podręczniki na szkolnym korytarzu (na parterze). Szkoła udostępni sprzedającym stoły i ławki.

Samorząd Uczniowski

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 22.08.2017 o godz. 12.30. po egzaminach maturalnych poprawkowych

Nasza szkoła w tym roku osiągnęła 85,04% zdawalności z egzaminu maturalnego. Jest to o 25% wyższy wynik niż w roku ubiegłym.

Dla porównania:
Zdawalność w kraju wynosi 78,5%, w technikum - 67,9%, w liceum – 84,4%. W województwie mazowieckim – 80%, w technikum 68%, w liceum – 85%

Terminy egzaminów poprawkowychpdf

Odbiór świadectw maturalnych 30 czerwca 2017r. od godziny 9.00 w sali 25.

8 czerwca młodzież mieszkająca w Internacie zorganizowała ciekawe popołudnie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z Kultowni. Spotkanie rozpoczęło się przy pomniku 5 Pułku Ułanów Zasławskich. W tym symbolicznym miejscu Pani Wiesława Gałka przybliżyła historię 5 Pułku, z czasów, kiedy ułani stacjonowali w Ostrołęce – Wojciechowicach. Następnie uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy: reprezentanci młodzieży, pod opieką Pani Ewy Mierzejewskiej i dzieci z Kultowni pod opieką Pani Małgorzaty Kołakowskiej otrzymali zadania do wykonania w ramach Gry Osiedlowej „Wojciechowice – wczoraj i dziś”.

Po wykonaniu zadania wszyscy wrócili na ognisko nieopodal Internatu. Odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w miłej atmosferze, którą zagwarantował swoją muzyką Pan Wojciech Dudkowski z „Drogi na Ostrołękę”.

Wspólne ognisko mieszkańców Internatu z dziećmi z pobliskiej Kultowni było okazją do podsumowania współpracy w tym roku szkolnym. W grudniu młodzież z Internatu odwiedziła dzieci w Kultowni w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, by poczytać niezwykłe opowiadania z książeczki Roksany Wróbel-Jędrzejewskiej pt.: "Siedmiu wspaniałych". Następnie zaprosiliśmy sąsiadów z Kultowni do Internatu. Do takiej wizyty doszło w marcu. Dzieciaki zwiedziły Internat oraz poznały zasady jego funkcjonowania, co nieoczekiwanie okazało się dla dzieci największą atrakcją wyprawy.

Po zwiedzaniu młodzież czytała bajkę, po wysłuchaniu której, wspólnie ułożona została opowieść na podstawie kapsli z rysunkami.

Kolejny raz na spotkanie z książką zaprosiliśmy młodszych sąsiadów w kwietniu. Podczas spotkania czytana była książka biograficzna dla dzieci o Janie Pawle II. Mamy nadzieję na wspólne, dalsze działania po wakacjach.

8 czerwca 2017 r. odbył się spływ kajakowy, wpisany na stałe na listę atrakcyjnych wycieczek organizowanych w naszej szkole. Około 4- o godzinną trasę, liczącą 15 kilometrów, piękną i urokliwą rzeką Krutynią, pokonała nasza młodzież wraz z opiekunami. Podziwiając otaczające piękno przyrody, relaksowaliśmy się po ciężkim roku nauki i pracy. Trasa była bardzo zróżnicowana: od wypłyconych odcinków, z krystalicznie czystą wodą , do utrudniających kłód drzew i pływających w ogromnej ilości turystów. Potęgowało to jednak emocje, a umiejętności pozwalały poradzić sobie w każdej sytuacji. Tradycyjne spotkania z łabędziami dodawały adrenaliny.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie oraz ratownicy. Zdyscyplinowana, zintegrowana grupa, wykazująca się niesamowita sprawnością fizyczną, brnęła po rwącej wodzie jak błyskawica. Przypłynęliśmy w bardzo dobrym czasie, na przygotowane już ognisko i kiełbaski.

Po drodze nie zabrakło oczywiście atrakcji, polewanie wodą, bez obawy o mokre ubrania i pozostałe rzeczy. Ciągłe promienie słoneczne rozpieszczały uczestników, więc niestraszne nam były na chwile przemoczone stroje. Nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej i słodkiej niespodzianki.

Mamy nadzieję, że dla niektórych była to nowa atrakcja, dla weteranów kolejna przygoda, która pozwoliła na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować w ciekawym, miejscu, wśród przyjaznych ludzi.

Próbujcie swoich sił, podziwiajcie malownicze widoki i korzystajcie z takich wyjazdów. Organizatorzy:)