27 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, odbył się Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej, zorganizowany po raz czwarty przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Reprezentacja naszego Internatu zdobyła III miejsce.

Skład drużyny:
Mariusz Kiernozek,
Paweł Brodzik,
Mateusz Czajkowski,
Patryk Koziatek,
Jakub Kozon,
Krystian Olender,
Adrian Samsel,
Patryk Zaciek,
Piotr Zdunek.

Gratulujemy!

FOTO RELACJA

27 kwietnia p. Marzena Suchecka i p. Katarzyna Grabowska - pracownice Urzędu Statystycznego w Warszawie – Oddział w Ostrołęce przeprowadziły w naszej szkole warsztaty dla młodzieży pt. „Własna firma – od pomysłu do działania”. Wykorzystując nowoczesne technologie i dostęp do banku danych statystycznych uczniowie z klas 1F i 2We jako analitycy lokalnego rynku planowali lokalizację własnego przedsiębiorstwa. Zwiększając prawdopodobieństwo swojego sukcesu badali poziom dotychczasowej branżowej konkurencji w mieście lub gminie, analizowali dostępność rynku zbytu. W atmosferze zabawy sprawnie powstawały tabele i wykresy, które były podstawą do odpowiedzi na pytanie - W której gminie warto otworzyć firmę? Ilu ludzi będzie potencjalnie naszymi klientami i czy to jest wystarczająca ilość, aby z powodzeniem zaistnieć na lokalnym rynku? Pomysły doprecyzowywali uczniowie w roli projektantów przedstawiając propozycje nazw i logo firm.

Jest to kolejne spotkanie w ramach współpracy i udziału szkoły w akcji organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie – Zrozumieć statystykę.

Dorota Kulesza

FOTO  RELACJA

28 kwietnia 2016 r. w Internacie odbyło się Uroczyste Pożegnanie Maturzystów. Młodsi koledzy i koleżanki pożegnali miłymi słowami i piosenkami szesnastu tegorocznych Maturzystów. Były wspomnienia, podziękowania, pamiątkowe upominki, kwiaty i tort. Uroczystość zakończyła się wspólną kolacją, dla Maturzystów ostatnią w Internacie.

FOTO RELACJA

    

     26 kwietnia 2016 r. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce był organizatorem zawodów „AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO” kierowanych do uczniów gimnazjów. Głównym celem zawodów jest rozwijanie zainteresowania wiedzą techniczną i promowanie aktywności fizycznej. Była to już II edycja konkursu popularyzująca i promująca szkolnictwo zawodowe. W tym roku również innowacyjny kierunek: technik budownictwa o specjalności – bezpieczeństwo pożarowe. Ważnym elementem była aktywizacja uczniów poprzez zdrową rywalizację, a także podnoszenie poziomu wiedzy technicznej i stworzenie płaszczyzny umożliwiającej bezpośredni kontakt gimnazjalisty ze szkolnictwem zawodowym.

     Honorowym Patronatem zawody „AKTYWNY SPORTOWO, EFEKTYWNY ZAWODOWO” objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Naczelna Organizacja Techniczna oraz Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Pomocni w przygotowaniach byli sponsorzy: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna, które ufundowały nagrody dla wszystkich uczestników i ich opiekunów, Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży- zadbała o wspaniałe puchary i upominki, do nagród dołączyło się Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 PUZ, natomiast słodko wspomogła imprezę Cukiernia- Piekarnia Romanowscy.

     Zawody nie odbyłyby się bez najważniejszych, czyli uczniów gimnazjów:
          - Gimnazjum Nr1 w Ostrołęce
          - Gimnazjum Nr2 w Ostrołęce
          - Gimnazjum Nr5 w Ostrołęce
          - Gimnazjum w Miastkowie
          - Gimnazjum w Olszewie- Borkach.
wraz z opiekunami i kibicami.

Nad przebiegiem całości konkursu czuwała Komisja Konkursowa:
     Dyrektor Szkoły- Grzegorz Żebrowski
     Prorektor WSA w Łomży – Andrzej Borusiewicz
     Dyrektor NOT- Kazimierz Łoniewski
     Członek Prezydium Rady MIIB- Jolanta Łopacińska
     Młodszy Brygadier Komendy Straży Pożarnej- Leszek Pragacz
     Kierownik Kształcenia Praktycznego- Daniela Florczak
     Nauczyciel ZSZ Nr2- Agata Chrzanowska

     Konkurencje techniczne i sportowe oraz oprawę medialną nadzorowali nauczyciele i uczniowie ZSZ Nr2.

     Gimnazjaliści bawili się fantastycznie, chociaż zdrowej, sportowej rywalizacji również nie zabrakło. Konkurs zawierał zadania dotyczące ogólnej wiedzy technicznej, słynnych budowli świata, znajomości sztuki budowlanej i strażackiej. Dużymi emocjami cieszyły się zmagania sportowe, które przeplatały konkurencje techniczne. Do zabawy dołączyli się również opiekunowie.
     Najlepsze okazało się Gimnazjum Nr5, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr1, a na trzecim miejscu podium stanęło Gimnazjum z Olszewa- Borek. Pozostałe drużyny zostały nagrodzone za udział. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a Gimnazja, które zajęły I, II i III miejsce również medale i puchary.

     Za nami kolejne udane przedsięwzięcie. Frekwencja dopisała, a uczestnicy i organizatorzy dali z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że takie działania zaowocują zainteresowaniem szkolnictwem zawodowym i przyczynią się do właściwego wyboru dalszej drogi kształcenia.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej inicjatywy i umożliwienie realizacji pomysłów.  

FOTO RELACJA

    

      W ramach szkolnego wolontariatu uczniowie naszej szkoły z klasy 2 Iw : Julia Sadek, Justyna Lipka we współpracy z koleżankami z klasy 2 TAK z ZSZ nr 3 w Ostrołęce w miesiącu lutym i marcu zorganizowały i przeprowadziły zbiórkę książek dla podopiecznych świetlicy „Słodziaki” Placówki Wsparcia Dziennego w Ostrołęce.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz bibliotece szkolnej za wzięcie udziału w zbiórce.  

 

    
     20 kwietnia odbyła się XIII edycja ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk u pracodawcy – Dzień Przedsiębiorczości. Akcja organizowana jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem prezydenta – Andrzeja Dudy.
     Już po raz dwunasty uczniowie z naszej szkoły skorzystali z tej możliwości. Młodzież z klasy pierwszej technikum weterynaryjnego odwiedziła lokalnych przedsiębiorców. Z zaciekawieniem zapoznawali się z codziennym dniem pracy lekarza i technika weterynarii, księgowego, sprzedawcy czy policjanta. Niejednokrotnie byli angażowani w proste czynności zawodowe. To atrakcyjny sposób poznania specyfiki określonych zawodów i ewentualnego potwierdzenia swojego wyobrażenia o pracy w tym zawodzie.

Dorota Kulesza

FOTO RELACJA

  

     18 kwietnia 2016 roku młodzież kształcąca się w zawodzie technik weterynarii gościła na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
     Uczniowie zwiedzili Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Uczestniczyli w prelekcji w Katedrze Histologii i Embriologii, obejrzeli salę ćwiczeń, laboratoria, zapoznali się z metodami przygotowywania i badania preparatów histologicznych przy użyciu nowoczesnych urządzeń, m.in. mikroskopu elektronowego.
     Następnie uczniowie zwiedzili Katedrę Anatomii Zwierząt. Obejrzeli tam plastynaty niektórych zwierząt oraz uczestniczyli w zajęciach w prosektorium. Uczniowie zwiedzili również Katedrę Rozrodu Zwierząt. Wzięli tam udział w ćwiczeniach z zakresu rozrodu.
     Ponadto młodzież miała możliwość porozmawiać z profesorami i studentami Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz zwiedzić miasteczko studenckie.

Uczniami podczas wycieczki opiekowali się
p. Edyta Brodacka, p. Anna Głażewska, p. Edyta Sikora, p. Krzysztof Kwiatkowski.

FOTO RELACJA