W dniach 18, 19 i 22 sierpnia o godzinie 9.00 w sali 44
odbędą się zajęcia z matematyki przed maturą poprawkową.

Chętne osoby prosimy o zgłoszenia do sektetariatu szkoły do 16 sierpnia 2016r.

pdfTERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH W SIERPNIU W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

MATURA – sierpień 2016
Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym

1. Część pisemna – 23 sierpnia 2016 r. (wtorek), godz. 9.00
Rozkład sal na egzaminy pisemne

Aula - język polski, matematyka – wszyscy zdający

Sala 12w - język angielski – wszyscy zdający

Zdający proszeni są o przybycie do szkoły o godzinie 8.15 oraz posiadanie dowodu tożsamości.

2. Część ustna – 24 sierpnia 2016r. (środa), godz. 9.00, sala 25
Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 12 września 2016 r.

Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych

we wtorek 5 lipca od godziny 12:00

zrk

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbył się spływ kajakowy, w którym uczestniczyły zarówno klasy gimnazjum jak i technikum Zespołu Szkół Zawodowych Nr2 w Ostrołęce. Uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć trasę Krutyń-Ukta o długości 14 km. Rzeka była spokojna, ale z wartkim nurtem, który sprzyjał kajakarzom w pokonaniu dystansu. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie oraz ratownicy. Tradycją stały się spotkania z łabędziami. Uczniowie mieli również okazję podziwiać piękno przyrody. Spływ okazał się doskonałym pomysłem na aktywność fizyczną, jak również na poprawę relacji rówieśniczych. Nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej. Wśród uczestników zapanował wakacyjno - świąteczny nastrój Śmigusa Dyngusa, polewali się wodą bez obawy o mokre ubrania. Na zakończenie zorganizowano ognisko, na którym była możliwość odpoczynku i zjedzenia posiłku. Pomimo różnej pogody wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy i pełni pozytywnej energii. W drodze powrotnej na uczestników czekała słodka niespodzianka.

Dnia 17 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Okazją do przeprowadzenia konkursu był Jubileusz uczelni - 200-lecia jej istnienia. Celem konkursu było promowanie postaw przedsiębiorczych i poszerzenie wiedzy o świecie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. „Gra Hossa” dotyczyła wiedzy o inwestowaniu oraz funkcjonowaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do Gry przystąpiło 40 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Wśród zgłoszonych szkół jako jedyni byliśmy Zespołem Szkół Zawodowych. Konkurowaliśmy z renomowanymi liceami ogólnokształcącymi w Polsce. Gra polegała na rozwiązywaniu zadań testowych z zakresu historii i współczesnego funkcjonowania Giełdy, także zadań wymagających obliczeń matematycznych oraz pytań problemowych z zakresu umiejętności zachowań rynkowych i inwestycyjnych.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy 1B: Klaudia Kowal, Julia Chojnowska, Patryk Murach, Adrian Sadłowski i Hubert Gut. Każdy uczeń oraz opiekun został dostojnie przyjęty przez przedstawicieli uczelni, otrzymał dyplomy uczestnictwa, prezenty, miał niepowtarzalną okazję zwiedzenia budynku Uniwersytetu. Chociaż nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium, to z pewnością uczestnictwo w Grze było dla nich niepowtarzalnym przeżyciem.
Do konkursu uczniów zgłosiła, przygotowywała merytorycznie i sprawowała opiekę podczas wyjazdu Bogusława Gocłowska, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.