Zebranie Rady Pedagogicznej
odbędzie się w dniu 31.08.2015r. o godz: 09:30

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się w dniu 1 września 2015 r.

9:00 - Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha
10:00 - rozpoczęcie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły (parking dla nauczycieli).

Konsultacje z matematyki do matury poprawkowej odbędą się
w dniach 21 i 24 sierpnia o godz 9.00.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się telefoniczne do sekretariatu szkoły.

Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym

Część pisemna – 25 sierpnia 2015 r. (wtorek), godz. 9.00

Rozkład sal na egzaminy pisemne

Aula - język polski, matematyka – wszyscy zdający

Sala 12w - język angielski – wszyscy zdający

Zdający proszeni są o przybycie do szkoły o godzinie 8.15 oraz posiadanie dowodu tożsamości.

Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół – 11 września 2015 r.

Do pobrania:

pdfTERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH W SIERPNIU W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

gala

26 czerwca 2015r. w sali widowiskowej OCK odbyła się VIII Samorządowa Gala Uczniowska. Uczniowie ostrołęckich podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody oraz wyróżnienia od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Szkoły typowały jednego ucznia w trzech kategoriach: najwyższa średnia, wybitny talent, wybitny sportowiec.  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

- kategoria najwyższa średnia: Paweł Polkowski – klasa 3I, średnia ocen: 5,3. Interesuje się wojskiem, historią Polski oraz sportem, a szczególnie sztukami walki wręcz.

- kategoria wybitny talent: Mateusz Pichal – klasa 3R. Jego hobby to muzyka, projektowanie kompozycji graficznych, jazda rowerem, podróże, ale nade wszystko uwielbia śpiewać. Występuje wokalnie podczas akademii szkolnych oraz działaniach organizowanych przez szkołę. Angażuje się w działania dla społeczności lokalnej. Od 2012 r. należy do Studia Piosenki Klubu "Oczko". W bieżącym roku brał udział w precastingu do programu "Mam talent" w Warszawie, a w dniu 14 czerwca został zwycięzcą II edycji Otwartej Sceny Wokalnej organizowanej dla młodych talentów śpiewu przez Stowarzyszenie "Gama".

-kategoria wybitny sportowiec: Kamil Łyszkowski – klasa 1Sw. Od dwóch lat jest zawodnikiem OKLA Ostrołęka, gdzie trenuje z ogromnym powodzeniem biegi średniodystansowe. W bieżącym roku szkolnym startował w wielu zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając czołowe miejsca. Za największy sukces uznaje zdobycie złotego medalu w biegach przełajowych w Mistrzostwach Mazowsza na 1500 m.

Podczas uroczystej Gali z dużym powodzeniem wystąpili wokalnie Mateusz Pichal (kl.3R) oraz Milena Gotkowska (kl. 2R), zbierając gromkie brawa od zebranej publiczności.

Nagrodzonym uczniom oraz artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Samorządowa Gala Uczniowska (zdjęcia i wideo Tygodnik Ostrołęcki)

W ramach zbliżającego się III Kongresu Karty Szkolnej, który odbędzie się na przełomie września i października bieżącego roku w Głogowie, serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w Konkursie pt. „Piękna nasza Polska cała… - obrazki z wakacji” organizowanym w ramach Kongresu. Konkurs jest dedykowany wszystkim uczniom uczęszczającym do szkół objętych projektem Karty Szkolnej. Celem konkursu jest zaprezentowanie naszego Kraju w obiektywie aparatu. Tematyka jest szeroka - począwszy od architektury poprzez krajobraz faunę i florę jak również tematyka dotycząca nas Polaków czyli „piękny polski uśmiech”. Udział w konkursie możliwość reprezentowania swojej Szkoły, pokazanie tego co w Polsce znane i nieznane, a także odkrycie talentu, który w każdym z nas drzemie. Szczegóły konkursu zaprezentowane są w załączonym regulaminie oraz na stronie

Serdecznie Zapraszamy

18 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny odpocząć od obowiązków szkolnych. Spływ kajakowy to doskonała forma edukacji poprzez bezpośredni kontakt z naturą oraz świetna okazja do integracji. Młodzież bardzo chętnie spędza w ten sposób czas. Płynęliśmy ponad cztery godziny, pogoda oczywiście jak zawsze dopisała, chodź słońca nie było zbyt wiele, to ciepły powiew powietrza sprzyjał miłej atmosferze. Na zakończenie przygotowano nam ognisko z kiełbaskami. Spływ kajakowy malowniczą Krutynią zagwarantował całej grupie dobrą, ale przede wszystkim bezpieczną zabawę na wodzie. Trasa spływu dostosowana jest bowiem do wieku oraz predyspozycji uczestników. Nie zabrakło również pełnego instruktarzu oraz zasad bezpiecznego zachowania się w kajaku. Życzymy sobie więcej takich wrażeń.

FOTO RELACJAsplyw

Dnia 21 maja 2015 roku na boisku Orlik przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbył się trzeci już turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny 3 ostrołęckich internatów: Internat I LO, Internat ZSZ Nr 1 i Internat ZSZ Nr 2 oraz drużyna Bursy Regionalnej w Ostrołęce. Wyniki rozgrywek: I miejsce – Internat I LO, II miejsce – Internat ZSZ Nr 2, III miejsce – Internat ZSZ Nr 1, IV miejsce – Bursa Gospodarzami Turnieju byli mieszkańcy Internatu ZSZ Nr 2.

W czwartek 28 maja  2015 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Zawodowych  Nr 2 w Ostrołęce wspólnie z Powiatowym Oddziałem TPD w Ostrołęce organizuje festyn, w którym weźmie udział 120 wychowanków z Placówek Wsparcia Dziennego TPD z Myszyńca, Olszewo-Borek ,Lelisa i Ostrołęki.

PROGRAM  UROCZYSTOŚCI
 Zespół  Szkół  Zawodowych  nr  2
w  Ostrołęce

28 maja 2015 roku

13:00 - Otwarcie imprezy.
13:10 - Żywa gra planszowa.
14:10 - Poczęstunek.
14:30 - Pokaz strażacki.
15:00 - Zawody sportowe.
16:00 - Wręczenie dyplomów i upominków.
16:20 - Zakończenie imprezy:  podziękowania dla  sponsorów i osób pomagających w zorganizowaniu imprezy.

Przewodnicząca
Szkolnego Koła  TPD: