Dnia 25 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ MATURALNĄ. Przedsięwzięcie zostało już po raz dziesiąty przygotowane przez nauczycielki języka polskiego: Panią Joannę Klikczyńską i Panią Edytę Sikorę. W tym roku swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością uczniowie z czwartej klasy technikum fryzjerskiego.
Po wysłuchaniu prezentacji jury w składzie:
Pani wicedyrektor Joanna Klikczyńska – przewodnicząca,
Pani Edyta Sikora – członek,
Pani Justyna  Romaniuk- Drobnica – członek ,
I miejsce przyznało Konradowi Stepnowskiemu. Uczeń  zaprezentował pracę na temat: „Różnorodne kreacje kobiet w wybranych dziełach literackich różnych epok”.
Natomiast II miejsce zdobyła Emilia Gromadzka.
Zwycięzcom gratulujemy !


Foto relacja

Już po raz osiemnasty młodzież z naszej szkoły rywalizowała o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się 9 marca 2015 roku w sali numer 6. Przedsięwzięcie zorganizowały nauczycielki języka polskiego: pani Joanna Klikczyńska, pani Edyta Sikora  i pani Justyna Romaniuk - Drobnica. W zmaganiach  o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII udział wzięło dwudziestu trzech uczniów  z klas technicznych.

Zwycięzcą Szkolnego Konkursu Ortograficznego został

Wiktor Skonieczny  z klasy I Iw.

Drugie miejsce zdobyli:

Tomasz Dubaj z klasy II Mw

Daniel Ustaszewski z klasy III B.

Trzecie miejsce zdobyła

Martyna Karasińska z klasy II F.

Gratulujemy!

 Foto relacja

Dnia 27 lutego uczniowie klas IV F, IV B i IV RW wraz z opiekunami p. Renatą Florczak i p. Renatą Sawicką wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem było zapoznanie się z ofertą krajowych i zagranicznych szkół wyższych i szkół policealnych podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2015.

Debata otwierająca Salon - kolejna edycja cyklu „Wybieraj z głową”, miała w tym roku nową formułę. Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, zastępca dyrektoria Urzędu Pracy m.st. Warszawy Lech Antkowiak i szefowie biur karier z Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW, Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Leona Koźmińskiego pokazywali młodzieży i szkolnym doradcom zawodowym, jak mądrze kształtować swoją ścieżkę kariery i unikać „ślepych uliczek”.

Po wizycie w Pałacu Kultury uczniowie został zabrani w wyjątkową interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której można było wypróbować , jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku- wyłącznie za pomocą słuchu, węchu i równowagi. W ten sposób uczniowie i opiekunowie mogli poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieli okazje stwierdzić że nawet w ciemności świat może by piękny i pełny.

 

http://www.salon.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1#

http://niewidzialna.pl/galeria/attachment/niewidhttp://niewidzialna.pl/galeria/attachment/niewidzialna1zialna1

http://niewidzialna.pl/galeria/attachment/niewidzialna1

  Od 26 lutego 2015r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce mogą jeść świeże polskie jabłka. Szkoła przystąpiła do mechanizmu Agencji Rynku Rolnego i Komisji Europejskiej „Tymczasowe wsparcie dla producentów warzyw i owoców”, którego celem jest skuteczne i ukierunkowane przekazanie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, którzy wyprodukowane przez siebie określone produkty poddadzą operacji niezbierania plonów lub przekażą na bezpłatną dystrybucję. W styczniu 2015 r. szkoła została wpisana do rejestru uznanych organizacji charytatywnych, jako jednostka, która może bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa. W miarę zapotrzebowania polscy sadownicy przywożą jabłka. Dzięki tej akcji szkoła wspiera krajowych producentów warzyw i owoców po wprowadzeniu rosyjskiego emabarga oraz kształtuje świadomość zdrowego odżywiania. Jabkło to wszechstronny owoc. Korzystnie wpływający zarówno na naszą sylwetkę jak i zdrowie. Jeżeli zatem dewiza „żyj zdrowo” towarzyszy nam każdego dnia, to w naszym menu nie powinno zabraknąć jabłek.

zwPrezydent Miasta Ostrołęka oraz Organizatorzy zapraszają wszystkich na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście.

Program uroczystości:

27. 02. 2015

Koncert Contra Mundum program muzyczny "Nas nauczono. Trzeba zapomnieć" Ostrołęckie Centrum Kultury, godz. 16:00 - wstęp wolny

28. 02. 2015

Koncert Contra Mundum program muzyczny "Nas nauczono. Trzeba zapomnieć" Ostrołęckie Centrum Kultury, godz. 16:00 - wstęp wolny

27. 02 - 06. 03. 2015

Ogólnopolska zbiórka krwi "Teraz ja oddaję krew i ratuję życie" Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - oddział terenowy al. Jana Pawła II 120A

14313

 1.03. 2015

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" start i meta na placu przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych ul. Traugutta 19, godz. 11:00 Msza Święta, godz. 13:00 w Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce. godz. 13:45 Przemarsz na Skwer L. Kaczyńskiego godz. 14:00 Uroczystości pod pomnikiem Ofiar terroru komunistycznego. Apel Pamięci. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na wojskową grochówkę.

2. 03. 2015

Koncert "Żołnierze Niezłomni - Podziemna Armia Powraca", Ostrołęckie Centrum Kultury, godz. 18:00 - wstęp wolny