konkurs wiedzy o II wojnie światowej 24 października 2014 r. dwóch uczniów naszej szkoły brało udział w gali laureatów VI edycji konkursu „Moja wiedza o II wojnie światowej – Powstanie Warszawskie”, przeprowadzonego przez instytucje kulturalno-oświatowe m.s. Warszawy pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. I etap konkursu odbył się 1 października. Uczestniczyło w nim ponad 400 osób. Do II etapu zakwalifikowano 45 osób, w tym 3 uczniów naszej szkoły.

II etap miał miejsce 15 października. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie I klasy technikum informatycznego o profilu wojskowym.

   Podczas uroczystej gali w Domu Kultury Kolorowa w dzielnicy Ursus m.s. Warszawy nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego „Powstanie 44” oraz wysłuchać relacji uczestnika Powstania Warszawskiego - porucznika Romana Staniewskiego. Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody laureatom:

  • Krystianowi Krajczyńskiemu z klasy I Iw , który otrzymał wyróżnienie
  • Damianowi Zalewskiemu z klasy I Iw, który zajął III miejsce

Damiana Zalewskiego od zwycięzcy konkursu – studenta Uniwersytetu Warszawskiego, dzieliło zaledwie 2 punkty.

Gratulujemy!

DSC03404 MediumW porozumieniu z Dyrektorem Szkoły oraz Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w dniu 27.10. 2014 r. przeprowadzono wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego 

w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.

Szkolna Komisja Wyborcza pracowała w składzie:

1. Joanna Klikczyńska – wicedyrektor szkoły

2. Paweł Kupis – członek komisji

3. Mateusz Czajkowski - członek komisji

4. Patryk Kolankiewicz - członek komisji

5. Karol Zyśk - członek komisji

6. Michał Biedrzycki - członek komisji

7. Bartosz Polewacz - członek komisji

8. Wiesława Gałka- wychowawca świetlicy

9. Monika Brzozowska – opiekun SU

10. Jarosław Justowicz – opiekun SU

 Po zakończeniu głosowania dokonano podsumowania wyników:

 

Kandydaci/kandydatki do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

Ilość oddanych głosów

1.

Dubaj Tomasz II Mw

71

2.

Dymerski Grzegorz III B

32

3.

Dzierlatka Elżbieta II Iw

15

4.

Gawrych Bartosz III B

5

5.

Giers Karolina I B

28

6.

Kobus Angelika II F

45

7.

Mikulska Ewelina II F

7

8.

Nurczyk Mateusz III Iw

36

9.

Rolka Marcin III B

10

10.

Sadek Julia I Iw

20

11.

Sobiech Mateusz II I

20

12.

Szenfeld Aleksandra II We

28

13.

Zalewski Damian I Iw

13

 

Wyniki wyborówDSC03393 Medium

Ilość uczniów uprawnionych do głosowania – 504

Ilość oddanych głosów ważnych – 330

Ilość głosów nieważnych – 1

DSC03393 Medium

Frekwencja – 65,67%

Osoby, które otrzymały mandat członka Samorządu Uczniowskiego to:

1. Dubaj Tomasz

2. Kobus Angelika

DSC03393 Medium

3. Nurczyk Mateusz

4. Dymerski Grzegorz

5. Giers Karolina

6. Szenfeld Aleksandra

Podział funkcji i zadań Samorządu Uczniowskiego zostanie dokonany na pierwszym zebraniu jego członków

 

Dnia 21.10.2014r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu pana Adama Wołosza w trakcie, którego mieliśmy okazję wysłuchać kilku utworów, np.: „Anonim”, „Czas”, „Polski Ikar”, „Netheroina” i inne. Wsłuchując się w słowa tych utworów mogliśmy zastanowić się m.in. nad zagadnieniem uzależnień, nad wykorzystywaniem czasu. Pan Adam Wołosz zaznaczył, że w życiu człowieka ważne są pasje, zainteresowania, które trzeba pielęgnować i wykorzystywać w trudnych chwilach. Zapytał młodzież o umiejętność gry na gitarze, do której przyznało się wielu uczniów. Jednym z nich jest Mateusz Nurczyk z klasy III I. Mateusz zaprezentował swoją grę na gitarze i otrzymał duże brawa od zgromadzonych kolegów i koleżanek.

FOTO RELACJA

Szkoła przystąpiła poraz szósty do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery którego  obchody przeprowadzono pod hasłem:„ Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.Zorganizowano  w tym roku konferencją z udziałem doradców zawodowych WUP filia w Ostrołęce- p. Jolanty Bałdygi, pani Magdaleny Prot  i p. Dariusz Mrozek,  doradców zawodowych OHP w Ostrołęce- Pani Agnieszki Fąk, pani Anety Glinki.

Przypomnieli oni ,że znajomość i świadomość własnych predyspozycji zawodowych, własnych zainteresowań bardzo ułatwia nam wejście na rynek pracy .Omówiono także środki z jakich młodzież ucząca się ale także absolwenci mogą skorzystać w poszczególnych jednostkach organizacyjnych  OHP w Ostrołęce.Wskazano także możliwości podjęcia pracy dla młodzieży w okresie wakacyjnym za granicą w ramach programu Euress.Dużym zainteresowaniem i entuzjazmem zostało przyjęto wystąpienie koordynatora wolontariatu MOPR w Ostrołęce p. Piotra Majk i wolontariuszki Natali Chrzczonowskiej .

P. Piotr Majk podkreślił formy wolontariatu z których  mogą korzystać młodzi ludzie a wolontariuszka Natalia przekonywała, że wolontariat to potrzebny krok w zdobyciu bardzo cennego doświadczenia zawodowego młodego człowieka dający dużo satysfakcji.Bo wolontariat nie tylko uczy ale przede wszystkim rozwija, uczy odpowiedzialności i konsekwencji  własnych  decyzji.

Dlaczego wiec warto zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?

Rynek pracy zmienia się szybko i dynamicznie, że trudno być zawsze na bieżąco, jednak przynajmniej od czasu do czasu warto poświęcić chwilkę na sprawdzenie „co słychać”, co się zmienia w naszym obszarze zainteresowań, w naszej branży, co warto poznać, jakie umiejętności bądź kwalifikacje zdobyć.

Temat tegoroczny oznacza, że proponujemy w tym roku szczególną uwagę zwrócić m.in. na zasoby, które mamy czy też o kluczowej dziś umiejętności samodzielnego zdobywania informacji, posiadania własnej strategii wyszukiwania i oceny informacji o rynku pracy.To nie rynek pracy ma się dostosować do bezrobotnych tylko odwrotnie to ludzie musza dostosować się do potrzeb rynku pracy.

Koordynatorem działań na terenie szkoły w ramach OTK był doradca zawodowy p. Renata Sawicka , osoby współpracujące: p. Bogumiła Gocłowska, p. Dorota Kulesza.

FOTO RELACJA

FOTO RELACJA

   W dniu 1 października 2014 roku uczniowie z klas 2M, 3M i 1WE pod opieką doradcy zawodowego p.Renaty Sawickiej mieli możliwość obejrzenia struktury organizacyjnej i produkcyjnej największego w Europie Zakładu Produkcyjnego rowerów KROSS w Przasnyszu.
   Poznaliśmy historię marki KROSS, która od 1990 roku dzięki pasji, wizji i konsekwencji swojego założyciela w 20 lat z małego sklepu rowerowego przekształciła się w czołowego producenta rowerów w Europie.
   Zobaczyliśmy:hale montażową (z dwiema liniami montażowymi), obręczownie oraz najnowocześniejszą w Europie Środkowo-Wschodniej lakiernie wodną typu OMEGA. Zapoznaliśmy się także z działaniami ekonomicznymi firmy wpływającymi osiąganiu coraz wyższych wyników sprzedaży i kreowanie odpowiedniego wizerunku firmy na rynku rowerowym. Na koniec niektórzy z uczestników wycieczki przejechali się nowością na rynku -rowerami elektrycznymi firmy KROSS.
   Uczniowie otrzymali także od firmy upominki będące miłą niespodzianką. Po wizycie w Zakładzie Produkcyjnym uczniowie zwiedzili Muzeum Romantyzmu w Opinogórze związane z życie i twórczością Zygmunta Krasinskiego.

kross1   kross2

Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

 

pismo

Konkur graficzny UKS 5 s

„Co­kol­wiek za­mie­rzasz zro­bić, o czym­kolwiek marzysz, zacznij działać.

Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię. „

J. W Geothe

Jeśli masz pytania związane ze swoją przyszłością, karierą zawodową, odnalezieniem się na rynku pracy- zgłoś się do SZKOLNEGO DORADCY ZAWODOWEGO

Doradca zawodowy udziela porad indywidualnych oraz prowadzi zajęcia grupowe.

Zaprasza w środy od 9.00 do 14.00

piątki od 9.00 do 14.00