Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
28 czerwca 2013r.

 

10.00 -Msza Święta

11.00 - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013
w ZSZ Nr 2 (sala gimnastyczna)

Zakończyliśmy XIII edycji konkursu „Największa Zbiórka Surowców Wtórnych”. Łącznie zebrano 5682,55 kg surowców wtórnych.

Komisja przyznała nagrody następującym klasom:

     1.      I miejsce - 400zł – za 1529,70 kg surowców wtórnych - kl. II technik budownictwa
    2.      II miejsce - 250 zł – za 910,00 kg surowców wtórnych – kl. I technik informatyk
    3.      III miejsce - 150 zł – za 804,00 kg surowców wtórnych – kl. II technik usług fryzjerskich.

Braliśmy udział w IV edycji „Konkursu ekologicznego – LOP kontra elektrośmieci” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do wszystkich szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Polegał na zbiórce elektrośmieci: komputerów, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, telefonów stacjonarnych i komórkowych, ładowarek, zasilaczy, baterii, kabli, małego i dużego sprzętu AGD, zabawek na prąd i na baterie i innych sprzętów działających na prąd i na baterie.

     Nagrody indywidualne za IV edycję konkursu „LOP kontra elektrośmieci” otrzymują:
I miejsce – Paulina Kozicka – klasa 2 RW
II miejsce – Łukasz Domian – klasa 1I
III miejsce – Aneta Cymerman – klasa 1R

 


     Przez cały rok szkolny 2012/2013 w naszej szkole trwał konkurs „Zbiórka zużytych baterii”. Zebraliśmy 219,00 kg zużytych baterii.

            Nagrody indywidualne otrzymują:

I miejsce – Adrianna Kowalkowska – 2RW – 25 kg zużytych baterii
II miejsce – Paweł Mostył – 1M – 24 kg zużytych baterii

 

                                                                                              Renata Florczak

W dniach 12-15 czerwca 2013r. dwoje nauczycieli p. Beata Łada i p. Iwona Kwiatkowska uczestniczyły w wizycie studyjnej w Newcastle w Anglii. Wizyta studyjna była podsumowaniem projektu „Kompetencje ekonomiczne, społeczne i obywatelskie” organizowane przez Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W projekcie uczestniczyły dwie grupy uczniowskie z klas 3F i 3B. Finałem przedsięwzięcia była podróż po wyniki pracy. Uczniowie po zrealizowaniu dziesięciu scenariuszy lekcji przeprowadzili wywiady z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. Zakończeniem fazy testowania odbyło się w dwóch szkołach angielskich Sunderland College i South Tyneside College. Zaprezentowano kierunki kształcenia w tych szkołach ( budowlany, mechaniczny, fryzjerski, gastronomiczny, mechanik okrętowy i samochodowy). Omówiono system rekrutacji, sposób finansowania, oczekiwania rynku pracy oraz pozyskiwanie na doposażenie pracowni i sam wygląd pracowni. Wizyta ta, była niezwykłym wydarzeniem i wymianą doświadczeń oraz przyswojeniem nowych informacji.