Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia br. o godz. 9:00

Zajęcia z matematyki utrwalające wiadomości do poprawkowego egzaminu maturalnego odbędą się 22 sierpnia o godzinie 9:00.

Na kolejne dni uczestnicy zajęć będą się umawiać bezpośrednio z nauczycielem . Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

odbędzie się w dniu 2 września 2013 r.

9:00 - Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha

10:00 - rozpoczęcie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły
(parking dla nauczycieli).

W roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole będzie realizowany  program rządowy „WYPRAWKA SZKOLNA”.  Objęci programem  będą uczniowie rozpoczynającą edukacje szkolną w klasie 2 szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum. W tym roku programem będą objęci także uczniowie słabo widzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełno sprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa
w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży.
Dofinansowanie zakupu podręczników w roku 2013 będzie wynosić:

1)  dla uczniów klasy II zasadniczej szkoły zawodowej;

2)  dla uczniów niepełnosprawnych zasadniczej szkoły zawodowej;

do kwoty 390 zł

1)  dla uczniów klasy II szkoły ponadgimnazjalnej: liceum ogólnokształcącego i technikum;
2) dla uczniów klasy V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy V ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasy II liceum plastycznego oraz klasy VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej;
3) dla uczniów niepełnosprawnych: liceum ogólnokształcącego,  klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych,  liceum plastycznego, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, klasy III liceum profilowanego,  technikum oraz klasy III technikum uzupełniającego

do kwoty 445 zł

WNIOSKI O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW  NA ROK SZKOLNY 2013/2014  „WYPRAWKA SZKOLNA”  DOSTĘPNE SĄ
W SEKRETARIACIE SZKOŁY  ORAZ W ZAKŁADCE WYPRAWKA 2013.
WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ DO 6 WRZEŚNIA 2013 R.
W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

W dniach 22, 23, 26 sierpnia 2013r. odbywać sie będą zajęcia z matematyki utrwalające wiadomości do poprawkowego egzaminu maturalnego. Chęć uczestniczenia proszę zglaszać do sekretariatu szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
28 czerwca 2013r.

10.00 -Msza Święta

11.00 - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013
w ZSZ Nr 2 (sala gimnastyczna)

Zakończyliśmy XIII edycji konkursu „Największa Zbiórka Surowców Wtórnych”. Łącznie zebrano 5682,55 kg surowców wtórnych.

Komisja przyznała nagrody następującym klasom:

1.      I miejsce - 400zł – za 1529,70 kg surowców wtórnych - kl. II technik budownictwa
    2.      II miejsce - 250 zł – za 910,00 kg surowców wtórnych – kl. I technik informatyk
    3.      III miejsce - 150 zł – za 804,00 kg surowców wtórnych – kl. II technik usług fryzjerskich.

Przez cały rok szkolny 2012/2013 w naszej szkole trwał konkurs „Zbiórka zużytych baterii”. Zebraliśmy 219,00 kg zużytych baterii.

Nagrody indywidualne otrzymują:

I miejsce – Adrianna Kowalkowska – 2RW – 25 kg zużytych baterii
II miejsce – Paweł Mostył – 1M – 24 kg zużytych baterii

Renata Florczak

Braliśmy udział w IV edycji „Konkursu ekologicznego – LOP kontra elektrośmieci” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do wszystkich szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Polegał na zbiórce elektrośmieci: komputerów, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, telefonów stacjonarnych i komórkowych, ładowarek, zasilaczy, baterii, kabli, małego i dużego sprzętu AGD, zabawek na prąd i na baterie i innych sprzętów działających na prąd i na baterie.

Nagrody indywidualne za IV edycję konkursu „LOP kontra elektrośmieci” otrzymują:
I miejsce – Paulina Kozicka – klasa 2 RW
II miejsce – Łukasz Domian – klasa 1I
III miejsce – Aneta Cymerman – klasa 1R

W dniach 12-15 czerwca 2013r. dwoje nauczycieli p. Beata Łada i p. Iwona Kwiatkowska uczestniczyły w wizycie studyjnej w Newcastle w Anglii. Wizyta studyjna była podsumowaniem projektu „Kompetencje ekonomiczne, społeczne i obywatelskie” organizowane przez Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W projekcie uczestniczyły dwie grupy uczniowskie z klas 3F i 3B. Finałem przedsięwzięcia była podróż po wyniki pracy. Uczniowie po zrealizowaniu dziesięciu scenariuszy lekcji przeprowadzili wywiady z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. Zakończeniem fazy testowania odbyło się w dwóch szkołach angielskich Sunderland College i South Tyneside College. Zaprezentowano kierunki kształcenia w tych szkołach ( budowlany, mechaniczny, fryzjerski, gastronomiczny, mechanik okrętowy i samochodowy). Omówiono system rekrutacji, sposób finansowania, oczekiwania rynku pracy oraz pozyskiwanie na doposażenie pracowni i sam wygląd pracowni. Wizyta ta, była niezwykłym wydarzeniem i wymianą doświadczeń oraz przyswojeniem nowych informacji.