Dnia 26 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyła się akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      Sejm Czteroletni po wielu trudach, tłumaczeniach, uchwalił Konstytucję – dokument, który dawał Polsce szansę – był to dzień 3 Maja 1791r. W atmosferze ogromnego uniesienia patriotycznego król Polski złożył przysięgę na Konstytucję. Była to druga Konstytucja na świecie, a pierwsza w Europie. Fakt ten świadczy o wielkiej dojrzałości politycznej polskich patriotów.
     Akademię przygotowały klasy II We i III B wraz z wychowawcami.

tekst  A. Kwiatkowska

25 kwietnia 2012 roku o godzinie 9.50 w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla klas pierwszych o Kulturze Wielkiej Brytanii. Przedstawienie przygotowały nauczycielki języka angielskiego Pani Olga Lutrzykowska i Pani Marta Łojewska. W przedstawieniu brali udział uczniowie następujących klas: 2We, 1B, 2B, 3B, 3W1, 1M, 2M, 3M ,3F.
         Celem przedstawienia było poznanie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie świetnie się spisali w roli typowych Brytyjczyków!

tekst O. Lutrzykowska
 M. Łojewska

16 kwietnia 2012 roku uczniowie klas: 1B, 1s, 2We, 3M, 4O mieli okazję uczestniczyć w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym przybyli do naszej szkoły goście: pani Małgorzata Mierzejewska – miejski koordynator programu oraz pan Dariusz Maciak – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, którzy czytali młodzieży fragmenty książek. Poprzez zachęcenie do czytania wskazywali oni korzyści płynące z kontaktu z książką. Mówili o konieczności praktykowania wartości moralnych: szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, mądrości. Zwrócili również uwagę na potrzebę bezwarunkowej miłości – pełne miłości nauczanie właściwych zachowań i wyznaczanie granic. Okazuje się, że książka ma moc przemawiania do każdego i pomaga dostrzec potrzeby, możliwości innych.
tekst: G. Żebrowski

Dnia 7 marca 2012r. klasa IIIB wraz z opiekunami p. Ewą Tyszką i p. Iwoną Kwiatkowską uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do STORA ENSO. Uczniowie mieli możliwość  obserwacji wykonywania konstrukcji stalowych i betonowych. Kierownik budowy opowiedział o wszystkich działaniach podlegającego mu personelu, przedstawił plan zagospodarowania placu budowy oraz przybliżył trwające prace i działnie urządzeń przeznaczonych do wykonania konstrukcji.
tekst: Iwona Kwiatkowska