Dnia 26 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyła się akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      Sejm Czteroletni po wielu trudach, tłumaczeniach, uchwalił Konstytucję – dokument, który dawał Polsce szansę – był to dzień 3 Maja 1791r. W atmosferze ogromnego uniesienia patriotycznego król Polski złożył przysięgę na Konstytucję. Była to druga Konstytucja na świecie, a pierwsza w Europie. Fakt ten świadczy o wielkiej dojrzałości politycznej polskich patriotów.
     Akademię przygotowały klasy II We i III B wraz z wychowawcami.

tekst  A. Kwiatkowska

16 kwietnia 2012 roku uczniowie klas: 1B, 1s, 2We, 3M, 4O mieli okazję uczestniczyć w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym przybyli do naszej szkoły goście: pani Małgorzata Mierzejewska – miejski koordynator programu oraz pan Dariusz Maciak – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, którzy czytali młodzieży fragmenty książek. Poprzez zachęcenie do czytania wskazywali oni korzyści płynące z kontaktu z książką. Mówili o konieczności praktykowania wartości moralnych: szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, mądrości. Zwrócili również uwagę na potrzebę bezwarunkowej miłości – pełne miłości nauczanie właściwych zachowań i wyznaczanie granic. Okazuje się, że książka ma moc przemawiania do każdego i pomaga dostrzec potrzeby, możliwości innych.
tekst: G. Żebrowski

25 kwietnia 2012 roku o godzinie 9.50 w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla klas pierwszych o Kulturze Wielkiej Brytanii. Przedstawienie przygotowały nauczycielki języka angielskiego Pani Olga Lutrzykowska i Pani Marta Łojewska. W przedstawieniu brali udział uczniowie następujących klas: 2We, 1B, 2B, 3B, 3W1, 1M, 2M, 3M ,3F.
         Celem przedstawienia było poznanie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie świetnie się spisali w roli typowych Brytyjczyków!

tekst O. Lutrzykowska
 M. Łojewska

Dnia 7 marca 2012r. klasa IIIB wraz z opiekunami p. Ewą Tyszką i p. Iwoną Kwiatkowską uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do STORA ENSO. Uczniowie mieli możliwość  obserwacji wykonywania konstrukcji stalowych i betonowych. Kierownik budowy opowiedział o wszystkich działaniach podlegającego mu personelu, przedstawił plan zagospodarowania placu budowy oraz przybliżył trwające prace i działnie urządzeń przeznaczonych do wykonania konstrukcji.
tekst: Iwona Kwiatkowska

W dniu 3.03.2012 w Zsz2 w Ostrołęce  odbył się 1 międzyszkolny turniej informatyczny w CounterStrike 1.6 w turnieju wzięło udział 6 drużyn z ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych.
Opiekunowie turnieju:

3. Zaniewski Adrian
4. Rębała Piotr
5. Trzciński Tomasz

Zwyciężyła drużyna ZSZ nr 2  A, drugie miejsce zajęła drużyna ZS nr 5 A, trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSZ nr 3
Organizacja turnieju zajęli się:
Małgorzata Kurpiewska i Mateusz Syguła uczniowie 3 klasy technikum informatycznego.
Nagrody dla  zwycięskiej drużyny,  pendrivy oraz podkładki, ufundowała firma komputerowa OS-INT w Ostrołęce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy o dziękujemy za udział w konkursie.
Zapraszamy na kolejny turniej za rok.

tekst: M. Moszczyński

FOTO REALCJA

MISTRZOSTWA SZKOŁY w piłce siatkowej – komunikat końcowy
Termin: styczeń – luty 2012 r.
Organizator: uczniowski klub sportowy „Bratek” przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
Protokoły, terminarz zawodów przygotował – Sławomir Nurczyk
Dyplomy, medale, statuetki pamiątkowe – Jerzy Dąbrowski ze środków UKS „Bratek”
Sędziowie zawodów – S. Nurczyk, J. Dąbrowski, J. Augustyniak, E. Rudzik
Sędziowie pomocniczy z klasy – 4M, 4Wet, 3M

Do rozgrywek szkolnych zgłosiło się 10 zespołów. Utworzone zostały dwie grupy:
    Grupa „A” – 2B, 3I, 4M, 4Wet, 3M
    Grupa „B” – 3B, 2DH, 4I, 1B, 3W1

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. Miejsce – 3M
2. Miejsce – 3B
3. Miejsce – 3W1
4. Miejsce – 3I
5. Miejsce – 2B
6. Miejsce – 4I
7. Miejsce – 2DH
8. Miejsce – 4M
9. Miejsce – 4Wet
10. Miejsce – 1B
tekst: J. Dąbrowski

Podsumowaliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. Zebraliśmy kwotę 389,83 zł.
Nasi dobroczyńcy to:
4We- 88,61 zł
3Rh- 88,50 zł
2F- 79,70 zł
2B- 41,62 zł
4F- 26,92 zł
2M- 17,65 zł
1Rw- 17,02 zł
3M- 9,41 zł
2W2- 8,00 zł
4I- 6,95 zł
4Ms/M- 5,45 zł
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Opiekunowie Samorządu Szkolnego.
tekst:J. Augustyniak

Dnia 1 grudnia 2011. rozegrany został finał mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym indywidualnym chłopców. Organizatorem Uczniowski Klub Sportowy „Bratek” przy ZSZ2 w Ostrołęce pod kierunkiem Elżbiety Dąbrowskiej nauczycielki wychowania fizycznego we współpracy z koleżanką Ewą Rudzik i Joanną Augustyniak. W zawodach ogółem uczestniczyło 50 uczniów. Finaliści zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, medalami, a mistrzowie wyróżnieni statuetką. Nagrody ufundował UKS „Bratek”.
Ceremonii dekoracji dokonał dyrektor szkoły Grzegorz Żebrowski i v-ce dyr. Agnieszka Murach.
Zawody przeprowadzone sprawnie przy udziale młodzieżowych sędziów z klasy 2M.

Wyniki sportowe
W kategorii klas III-IV
1. Miejsce – Gajek Mateusz 4I
2. Miejsce – Piersa Przemysław 4I