Uczennica klasy IV F – Anna Laskowska – zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ”Frohe Ostern – Lapbook”. Konkurs polegał na przygotowaniu lapbooków przedstawiających tradycje wielkanocne w Polsce i w krajach niemieckojęzycznych.

Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Łomża oraz Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Frohe Ostern – Lapbook” – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego: Oddział Łomża (psnjn.lomza.pl)

Gratulujemy

Młodzież naszej szkoły niemal tydzień (07.04.2024 r.-12.04.2024 r.) spędziła w stolicy Francji – Paryżu – kolebce kultury europejskiej, mieście o niepowtarzalnej atmosferze i niezliczonych zabytkach. Wycieczka była fantastyczną przygodą, która dostarczyła uczniom wielu emocji oraz wspomnień. Montartre, Wieża Eiffla, Luwr, dzielnica La Défense , La Grande Arche, Moulin Rouge, Plac de la Concorde, Wielkie Bulwary, Łuk Triumfalny, Muzeum Perfum Fragonard – to tylko niektóre z wielu miejsc, które mogła podziwiać młodzież. Wielu wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki także rejs po Sekwanie. Jednak największą przygodą okazał się pobyt w podparyskim Disneylandzie – magicznej krainie Myszki Miki i jej przyjaciół. Ogromnym powodzeniem cieszyły się kolejki górskie: Indiana Jones, Góra Wielkich Grzmotów oraz Kosmiczna Góra. Młodzież odwiedziła też m.in.: Piratów z Karaibów i Dom Strachów. Na koniec miała miejsce wielka parada postaci z bajek i filmów Disneya w niezwykłym układzie choreograficznym.
Ten wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę – dostarczył wrażeń i niezwykłych emocji.
Młodzież zwiedzała stolicę Francji pod opieką: p. Ewy Fabiszewskiej-Kowalczyk, Joanny Klikczyńskiej, Doroty Sienkiewicz i p. Dariusza Niedźwiedziuka.

Uczennica naszej szkoły Patrycja Kinig zajęła I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta.

Opiekun - p. Renata Florczak.

Gratulujemy.

Uczennice naszej szkoły: Gabriela Gutowska i Ewelina Jóźwik uczestniczyły w etapie okręgowym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Sukces był o włos. Startujemy w przyszłym roku.

W dniu 11.04.2024 r. kolejny raz odbyliśmy spacery z psami ze Schroniska dla  Bezdomnych Zwierząt  „Canis” w Kruszewie. Przekazaliśmy również preparaty przeciwkleszczowe, które pozyskaliśmy dzięki Waszemu zaangażowaniu w trakcie zabawy "Rzut monetą do kosza" i życzliwości p. Tomasza Chalamońskiego. Tym razem pieskami zajmowali się uczniowie z klas technikum weterynarii, technikum usług fryzjerskich, technikum budownictwa i reklamy oraz opiekunowie:  p. Grażyna Mieczkowska i p. Anna Pruszyńska.

Poniżej przedstawiamy galerię piesków,  potrzebujących  ciepłych domów i odpowiedzialnych opiekunów.   Nie kupuj! Adoptuj!