W dniu 8 kwietnia 2024 roku  odbył się „ Dzień Profilaktyki w szkole. Reaguję, działam, pomagam” w ramach, którego młodzież szkoły uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy rówieśniczej, dobrych praktyk dbania o swoje bezpieczeństwo w sieci i szukania pomocy w sytuacji doświadczania hejtu. W ramach współpracy z Centrum Kompetencji Vulcan warsztaty prowadziła psycholog pani Agnieszka Kluszczyńska.

Chcąc zwrócić uwagę na skalę zjawiska hejtu i mowę nienawiści uczennice klasy pierwszej technikum reklamy przystąpiły do konkursu na spot profilaktyczny w ramach Kampanii edukacyjno-infoprmacyjnej pt. „Nie hejtuję – reaguję” organizowanego prze Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie i Uniwersytet Radomski. Po ogłoszeniu wyników tego konkursu, spot naszych uczennic zostanie opublikowany na internetowej stronie i facebooku szkoły.