Sukces uczniów „Dwójki” podczas III Dni Przedsiębiorczości w Akademii ŁomżyńskiejW dniu 19 marca 2024 roku uczestniczyliśmy w III Dniach Przedsiębiorczości zorganizowanych przez Akademię Łomżyńską.

Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Gra o przedsiębiorczość”, którego głównym celem było pogłębianie wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, wsparcie i rozwój kreatywności, integracja, łączenie nauki z zabawą oraz rozwijanie pewności siebie i wzajemnego szacunku. W ramach wydarzenia zorganizowany został międzyszkolny konkurs na najlepszą edukacyjną grę planszową oraz jej reklamę.

Nasz 5-osobowy zespół z klasy 4 technik weterynarii w składzie: Kinga Dziubak, Weronika Mołodziejko, Wojciech Aptacy, Jakub Cieśluk, Jeremiasz Radwański, pod nadzorem opiekuna - Bogusławy Gocłowskiej, stworzyli autorską edukacyjną grę planszową o wdzięcznej nazwie „PRZYGODY 18+”.

Gra przeznaczona dla max 6 graczy, zawiera cel i zasady gry, karty z pytaniami i odpowiedziami oraz estetyczną planszę wraz z akcesoriami. Uczniowie opracowali logotyp i slogan do gry („Młodzi – Przedsiębiorczy”). Dodatkowym elementem konkursu było nagranie filmiku 2-3 min. reklamującego grę. Natomiast w dniu konkursu członkowie zespołu prezentowali i rekomendowali grę na forum.

Link do pobrania filmiku reklamującego grę.

Gra testowana i oceniana była przez studentów uczelni oraz przez 7- osobowe merytoryczne jury, natomiast reklama gry dodatkowo przez osobę profesjonalnie zajmującą się reklamą.

Ostatecznie w konkursowych zmaganiach otrzymaliśmy:

• nagrodę specjalną pod nazwą „Przedsiębiorczy wyGRAni” za najlepszą grę w ocenie studentów i jury,
  • III miejsce i nagrodę pod nazwą „Kreatywni i Przedsiębiorczy” w punktacji ogólnej (dodatkowo ocena filmiku reklamowego i prezentacja gry).

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, statuetki i dyplomy. Zmaganiom konkursowym naszego zespołu dopingowali uczniowie z 4 klasy technikum weterynarii.

Konkursowi towarzyszyły inne ciekawe wydarzenia, jak: „WIEŻA – trening kreatywności”, „Oglądamy reklamy”, pokaz robotów, gry interakcyjne w„SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”, przerwa na relaks. W konkursie wzięło udział 15 drużyn, a wydarzenie zgromadziło prawie 400 osób.

Akademii Łomżyńskiej, a w szczególności Pani dr Urszuli Widelskiej prof. AŁ,dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Uczelni i Sponsorom dziękujemy za atrakcyjne nagrody.

Do zobaczenia na kolejnych „Dniach Przedsiębiorczości” w Akademii Łomżyńskiej.

https://al.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/1644-festiwal-kreatywnosci-podczas-dni-przedsiebiorczosci - link do artykułu na stronie uczelni.