14 grudnia w ramach spotkań z ciekawymi osobami biblioteka szkolna zaprosiła znakomitego gościa pana Marcina Brewczyńskiego – miłośnika, propagatora i instruktora Nordic Walking. Wielokrotny medalista Pucharu Polski, Europy oraz Świata w Nordic Walking bardzo ciekawie opowiadał o uprawianym przez siebie sporcie, chętnie prezentował trofea i odpowiadał na pytania uczniów. W nowoczesny sposób przedstawił też Nordic Walking jako dyscyplinę, która już dawno powinna wyjść ze stereotypu aktywności tylko dla seniorów.
W wydarzeniu uczestniczyła klasa I We i II R oraz inne zainteresowane osoby. Uczestnicy spotkania po szkoleniu z zakresu prawidłowej techniki chodzenia z kijkami mogli pod czujnym okiem tegorocznego Mistrza Pucharu Świata w Maroku spróbować swoich sił na boisku szkolnym. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, słodkim poczęstunkiem i wymianą wrażeń po treningu. Mamy nadzieję, że nie było to jednorazowe spotkanie.