Już po raz kolejny w naszej szkole w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu odbyła się coroczna akcja „Wspólnie zgaśmy papierosa”.

16  listopada biblioteka szkolna zorganizowała „Marsz po zdrowie z kijkami nordic walking”. Nauczyciele bibliotekarze p. Anna Kaczmarczyk i p. Elwira Prot wspólnie z klasą 2 R oraz jej wychowawcą p. Ewą Grzeszczyk po krótkim instruktażu i rozgrzewce wyruszyli na wspólny, ponad 6 kilometrowy spacer. Głównym celem zorganizowanego marszu było  pokazanie zdrowej alternatywy na zastąpienie palenia tytoniu oraz  propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu .

Pomimo mroźnej pogody atmosfera była gorąca, a uczestnicy bawili się świetnie i „złapali” „świeży oddech”, a na zakończenie wszyscy mogli podzielić się wrażeniami przy gorącej herbacie  i  poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość i fajną atmosferę w grupie.