31maja 2023 r. na terenie naszej szkoły odbył się Dzień Dziecka i Sportu. Festyn zorganizował Powiatowy Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce we współpracy ze Szkolnym Kołem TPD działającym przy ZSZ Nr 2 .W imprezie plenerowej wzięło udział ok. 130 wychowanków z Placówek Wsparcia Dziennego TPD z Ostrołęki, Olszewa -Borek, Lelisa i Myszyńca wraz z opiekunami.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, ostrołęckich instytucji organizujących pomoc dzieciom oraz sympatycy TPD.

W klimat imprezy wprowadził nas uczeń naszej szkoły Piotr Piórkowski piosenką„Złoto”.

Świętowanie Dnia Dziecka przebiegało w bajkowo- sportowej atmosferze.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: pokazy sztuki wojskowej, pokaz ratownictwa medycznego, KARAOKE , kącik urody, były warkoczyki i malowanie twarzy. Pokazy straży pożarnej i policji uczyły bezpiecznych zachowań a wata cukrowa, maskotki misiów oraz dmuchańce umilały dzieciom zabawę.

Odbyły się zawody sportowe: turniej piłki nożnej, biegi, rzut lotką do celu, skoki. Nie zabrakło nagród, pucharów, medali i dyplomów.

Dzieci miały okazję zapoznać się z projektami naszych uczniów, realizowanymi w ramach projektu Logika ekologii: Mobilną Edukacyjną Ścieżką Ekologiczną - dotycząca ochrony środowiska i segregacji odpadów, Zieloną Klasą - przeznaczoną do zajęć na świeżym powietrzu, nowo powstającymi domkami dla ptaków oraz hotelami i poidełkami dla owadów.

Poznały również efekty II etapu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad”, którego realizacją w naszej szkole zajmuje się wolontariacki zespół szkolny„Kurpiowski sad”.

Na dzieci czekał obfity poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, wielu słodkich smakołyków, zdrowych owoców i warzyw. Dopełnieniem całej imprezy było wręczenie wszystkim dzieci prezentów.

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom z klas: 1F, 2F, 1Sw, 2R, 2We, 3Iw, 2Sw, 4 pF i 4Sw.

Dziękujemy sponsorom wspierającym działania Powiatowego Oddziału TPD w Ostrołęce. My szczególne podziękowania kierujemy do Auli Events za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Jesteśmy bogatsi o nowe umiejętności i niezmiernie wdzięczni wszystkim osobom, które włączyły się w organizację imprezy. Razem możemy wiele!

Szkolne Koło TPD