Nadchodzi czas wakacji, czas zawierania nowych znajomości, rozrywki, zabawy. Dlatego też w naszej szkole podejmowane są zagadnienia związane z bezpiecznym spędzeniem tego czasu.  W ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej dotyczącej bezpiecznych wakacji dnia 26 maja 2023 roku  funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce- panie asp. szt. Magdalena Eliasz i pani sierż. Agnieszka Kwiatkowska poprowadziły spotkanie nt. zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim życiu.  Jednym z takich zagrożeń są sytuacje związane z handlem ludźmi. Poinformowano młodzież  na jakie formy handlu ludźmi należy uważać, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować podczas dyskotek lub wyjazdu np. do pracy za granicę,  oraz gdzie można uzyskać pomoc.

Pamiętajmy!

Ofiarą tego nielegalnego procederu może stać się każdy.

Handel ludźmi jest przestępstwem naruszającym podstawowe prawa człowieka.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce- paniom asp. szt. Magdalenie Eliasz i pani sierż. Agnieszce Kwiatkowskiej za włączenie się w szkolną kampanię nt. bezpiecznych wakacji.

Organizatorami szkolnej kampanii „ Bezpieczne wakacje” są pedagodzy szkolni: Monika Brzozowska, Renata Sawicka.

Droga młodzieży życzymy rozsądnych, wakacyjnych wyborów.