Dnia 4 marca 2023r. siedmioro uczniów klasy 4pBBw wzięło udział w eliminacjach okręgowych XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Zwycięzcy eliminacji szkolnych: Wojciech Dzieżyk, Aleksandra Kusiak, Oliwia Laskowska,  Andżelika Murach, Amelia Siwek, Julita Trzaska i Amelia Żynda reprezentowali naszą szkołę w placówce Zespołu Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku, która jest siedzibą okręgu. Nasi uczniowie wraz z innymi z województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego rozwiązywali zagadnienia tematyczne, gdzie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza treści podstaw programowych dla zawodów budowlanych oraz biegłością z zakresu matematyki i fizyki.

Finaliści etapu okręgowego będą brać udział w eliminacjach centralnych, które otwierają drzwi na wyższe uczelnie techniczne bez postępowania kwalifikacyjnego.