„Kto czyta – żyje wielokrotnie…”

Józef Czechowicz

Dnia 31 stycznia bieżącego roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs „Czytaj, by odkryć siebie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach akcji „Narodowe czytanie”.

Jego celem było, m.in. kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych młodzieży. Konkurs był  adresowany  do uczniów klas technicznych ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Młodzież zaprezentowała wybrane przez siebie fragmenty ballad Adama Mickiewicza indywidualnie oraz grupowo. W klimat literatury romantycznej wprowadziła młodzież Pani Wiesława Gałka, pięknie dekorując świetlicę „w stylu epoki”.

Jury w składzie : Pani Agnieszka Murach, Pani Edyta Sikora oraz Pan Jakub Rutka, wysłuchało prezentacji trzydzieściorga uczestników, a następnie wyłoniło zwycięzców, zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami.

I miejsce przyznano Natalii Ciecierskiej z klasy 4 gWr,

II miejsce – Gabrieli Skibie z klasy 4 pIw,

III miejsce – Zuzannie Bonisławskiej , Oliwii Choroszewskiej, Gabrieli Gutowskiej oraz Aleksandrze Załusce z klasy I We.

Dzięki propagowaniu idei pięknego czytania młodzież wraz
z organizatorkami: Panią Joanną Klikczyńską i Edytą Sikorą przeniosła zebranych w pełną nostalgii podróż po kartach ballad Adama Mickiewicza.