W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, 19 i 21 października 2022 r.  odbyły się w szkole warsztaty z doradcami zawodowymi OHP w Ostrołęce- Panią Agnieszką Fąk- Mróz, Panią Anetą Glinką . Tematyka zajęć „Moje cele – moja przyszłość”, znakomicie wpisała się w hasło przewodnie OTK – „Złap za stery do swojej kariery”. W czasie zajęć, młodzież z klas trzecich szkoły branżowej I stopnia zdobyła wiedzę i umiejętności z zakresu wykorzystania swojego potencjału w realizacji postawionych celów, motywowania się do działania jak też konstruktywnego tworzenia własnego planu na przyszłość zarówno zawodową jak i osobistą.

Koordynatorami działań na terenie szkoły byli pedagodzy szkolni- Monika Brzozowska, Renata Sawicka.