VENI VIDI VICI - PRZYBYŁEM, ZOBACZYŁEM, ZWYCIĘŻYŁEM

II Rajd Kadeta

W dniu 09.06.2022 r. uczniowie wszystkich klas wojskowych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce uczestniczyli w II RAJDZIE KADETA".

Wydarzenie to było 12 kilometrowym marszem kondycyjnym i jednocześnie sprawdzianem praktycznym dla uczniów  realizujących V edycję programu Ministerstwa Obrony Narodowej – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.

Rajd rozpoczął się przy Pomniku Mauzoleum Muzeum Kultury Kurpiowskiej od podniesienia flagi państwowej, odegrania hymnu państwowego i złożenie meldunku oficerowi Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce o gotowości do rozpoczęcia "Rajdu".

Uczniowie wszystkich klas wojskowych ZSZ 2 podczas Rajdu mieli okazję praktycznie zastosować wiedzę z „Edukacji wojskowej” w warunkach terenowych. Młodzież przeszła ścieżkami leśnymi z Przystani do Ostrołęki wykonując zadania z zakresu:

- taktyki,
- rozpoznania,
- szkolenia inżynieryjno-saperskiego,
- udzielania pierwszej pomocy,
- umiejętności strzeleckich,
- topografii,
- łączności.

Dla uczniów klas trzecich, realizujących program V edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych (2021-2023) podczas marszu przeprowadzony został obowiązkowy sprawdzian praktyczny.

II Rajd Kadeta zorganizowany został we współpracy i przy pomocy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, żołnierzy 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2.

Dziękujemy dyrektorowi Wydziału Oświaty Miasta Ostrołęki za obecność podczas inauguracji Rajdu.