14 czerwca uczniowie z klas reklamy: 1R, 3pWR, 3gWR oraz 2F uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Celem wycieczki była wizyta w Agencji Reklamowej  Dentsu - lidera w branży komunikacji i marketingu. Dentsu X to zintegrowana sieć agencji oferująca najlepsze w swojej klasie usługi planowania komunikacji i mediów, tworzenia treści, technologii, znajomości danych i zachowania konsumentów. Jest piątą co do wielkości siecią agencji reklamowych na świecie pod względem światowych przychodów. Posiada swoje oddziały w 143 krajach na całym świecie. Zatrudnia 66 tys. pracowników, z czego w Polsce 700 osób. Z usług Agencji w Polsce korzysta ponad 200 klientów.

Korzystając z przychylności pracowników Agencji, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, pozyskali z „pierwszej ręki” cenne informacje  o marketingu i rynku reklamy, o podstawach tworzenia kampanii reklamowych. Zwiedzali budynek Agencji, działy i stanowiska pracy oraz nowoczesne rozwiązania architektoniczne i wyposażenie, które niewątpliwie świadczą o światowym poziomie firmy. Bardzo jesteśmy wdzięczni za tak serdeczne przyjęcie i poświęcony nam czas.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Neonów, które zajmuje się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. W zbiorach znajduje się ok. 100 neonów, które w PRL zdobiły najbardziej prestiżowe budynki w Warszawie. Muzeum jest także świetnym miejscem do robienia atrakcyjnych zdjęć, z czego nasi uczniowie skorzystali.

Organizatorzy i opiekunowie wycieczki: B. Gocłowska, D. Kulesza