W dniach  8-9 czerwca odbył się finałowy etap Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu MOJE FINANSE. Drużyna naszej szkoły w składzie: Amelia Żynda, Julita Trzaska i Julita Perzanowska miała za zadanie stoczenie debaty z jedną z siedmiu finałowych drużyn, wybranych przez organizatora w drodze losowania. Temat debaty to: „Prywatne ubezpieczenia społeczne najlepszym gwarantem bezpieczeństwa pacjenta”. Uczennice prowadziły dwie debaty przez około jedną godzinę każda. Pierwszą debatę z drużyną z IV Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie (argumenty „przeciw”) oraz drugą z drużyną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu (argumenty „za”). Debata, prowadzona metodą Karla Poppera, wymagała wcześniejszego przygotowania tematu pod względem merytorycznym i formalnym. Zadaniem zespołów było przekonanie jury o skuteczności prezentowanej argumentacji. Należało przygotować argumenty aprobujące, jak i negujące tezę oraz podjąć merytoryczną, kulturalną dyskusję, skutecznie broniąc swoich racji. Zadaniem zespołów było także wykonanie testu wiedzy z zakresu ubezpieczeń oraz bezpieczeństwa w sieci. Drugiego dnia zmagań miała miejsce wielka debata finałowa, która była prezentowana na żywo na kanale fb FMP.  Link poniżej:

Nasze uczennice, aby znaleźć się w ścisłym finale konkursu (8 zespołów trzyosobowych) musiały pokonać 3000 uczestników z całej Polski. Przejść pozytywnie przez poprzednie etapy konkursu, m.in. wykonać test indywidualnie, zespołowo rozwiązać studium przypadku czy w II etapie nagrać 3-minutowy edukacyjny filmik pod hasłem „Nie daj się złowić”. Udział uczennic w konkursie to nowe doświadczenia, praca zespołowa, kreatywność oraz dużo pozytywnych emocji a także okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Gratulujemy sukcesu oraz dzielnego reprezentowania naszej szkoły!