Konkurs „Frohe Ostern – Osterkarten” („Kartki Wielkanocne”)

„Frohe Ostern – Osterkarten” („Kartki Wielkanocne”)

W dniu 20 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole podsumowanie etapu szkolnego Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla Szkół Ponadpodstawowych „Frohe Ostern – Osterkarten” („Kartki Wielkanocne”). W ramach uczestnictwa uczniowie mieli wykonać kartkę wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim. Celem konkursu było m. in. rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, rozwijanie ich językowych i plastycznych uzdolnień oraz doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, w tym ortograficznych.

Konkurs cieszył się wśród uczniów ogromnych zainteresowaniem. Komisja w składzie: Edyta Brodacka, Ewa Gałka wyłoniły 10 najlepszych prac konkursowych, które wezmą udział w etapie międzyszkolnym tego konkursu w Łomż