12 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce przedmiotowo-integracyjnej do Warszawy. Punktem centralnym wyjazdu była wizyta w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję pozyskać szereg informacji od ekspertów  w dziedzinie  finansów, m.in. co należy do zadań UKNF, czym zajmuje się Departament Innowacji Finansowych czy Departament Cyberbezpieczeństwa. Wysłuchali ciekawych wystąpień na temat bezpiecznego korzystania z usług finansowych, co to jest otwarta bankowość, kryptoaktywa czy crowdfunding. Zapoznali się z platformą edukacyjną UKNF. Dla uczniów była to wyjątkowa lekcja przedsiębiorczości, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Dodatkowo każdy uczestnik został wyposażony w materiały edukacyjne zaś sama wizyta przebiegała w podniosłej atmosferze.

Nie tylko samymi finansami człowiek żyje, więc następnym punktem wycieczki były interaktywne atrakcje w Muzeum Iluzji, gdzie świat rzeczywisty przenika się ze światem pozorów, złudzeń i paradoksów. Do integracji uczniów różnych klas (2We, 3pWR, 1F) przyczyniła się także wizyta w Domu Zagadek (Escape Room), gdzie młodzież rozwiązując w grupach zagadki i łamigłówki wspólnie podejmowała decyzję w ciągu jednej godziny. Swój czas spędzili kreatywnie, rozrywkowo i rozwojowo, wymieniając się wrażeniami i doświadczeniami.