„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny, który kształtuje świadomość młodzieży, uczy wzajemnej odpowiedzialności wobec osób z różnych pokoleń oraz daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Zawiera treści z podstawy programowej przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej oraz wiedza o społeczeństwie.

Projekt został objęty honorowym patronatem ministra rodziny, pracy i polityki społecznej oraz ministra edukacji narodowej.
„Lekcje z ZUS” to realizacja czterech lekcji:

Lekcja 1. Świadomy zawsze ubezpieczony.

Lekcja 2. Co Ci się należy, kiedy płacisz składki?

Lekcja 3. Renty i emerytury.

Lekcja 4. E-ZUS, czyli firma pod ręką

Projekt był realizowany w następujących klasach: 3pIw, 3pF, 4RBw, 4We, 4B przez nauczycieli: Alina Bałdyga, Dorota Kulesza, Bogusława Gocłowska.

Zwieńczeniem projektu była możliwość wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W etapie szkolnym największą liczbę punktów uzyskały uczennice:

- Karolina Syrowik – kl. 4We (19/20p)

- Gabriela Skiba – kl. 3pIw (14/20p)

Dzięki „Lekcjom z ZUS” uczniowie mogli się dowiedzieć jak indywidualnie planować swoją przyszłość, jak podejmować świadome decyzje na rynku pracy, jak korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które udostępnia ZUS, a przez to sprawnie poruszać się w świecie finansów.