Wśród wielu zagrożeń współczesnego świata szczególnie niebezpieczne są uzależnienia. Media coraz częściej informują o fatalnych w skutkach przypadkach uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Mniej mówi się o uzależnieniu od nikotyny, a jest to przecież równie poważny problem, również wśród młodzieży, a nawet dzieci.

W miesiącu listopadzie w naszej szkole prowadzono kampanię informacyjno-edukacyjną  w ramach corocznej akcji „Wspólnie zgaśmy papierosa”, której celem było promowanie wśród młodzieży zdrowego, wolnego od nałogu nikotynowego stylu życia.  Odbyły się w klasach warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień poprowadzone przez terapeutę uzależnień Agnieszkę Dumała i pedagogów szkolnych,  podejmowano tematykę profilaktyki antynikotynowej na zajęciach z wychowawcą. Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli zapoznać się z fazami uzależnienia od nikotyny  oraz wykonać test motywacji do zaprzestania palenia.

Podczas podsumowania akcji  w dniu 24 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z panią dr Renatą Głębocką z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce,  która wskazała na olbrzymią moc uzależniającą nikotyny i jej wpływu  na organizm człowieka.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy a uczniom życzymy świadomych i odpowiedzialnych decyzji.

Pamiętajcie każdy z nas może promować zdrowy styl życia, a jeśli palisz rzuć palenie!