W ramach szkolnej kampanii edukacyjno- informacyjnej pt. „W szkole nie łączą nas tylko ściany. Razem jest lepiej” chcemy budować pozytywne relacje szkolne i wskazywać jak ważne jest dla budowania wzajemnego szacunku kulturalne zachowanie  się wobec siebie nawzajem.

W związku z tym, zapraszamy Was Drodzy Uczniowie do włączenia się w budowanie pozytywnego klimatu w szkole. Proponujemy, aby w dniu 29 października  wykorzystać jeden ze sposobów wspólnego bycia ze sobą oraz efektywnego wykorzystania długiej przerwy miedzy lekcyjnej . Tego dnia na korytarzu szkolnym (I piętro w budynku głównym) będą do Waszej dyspozycji  różne gry, które pozwolą m.in. na wspólne bycie ze sobą w przestrzeni rzeczywistej. Zachęcamy na ten czas odłożyć telefony i spędzić czas razem.

Poniżej kilka wskazówek, jak oderwać się od cyberprzestrzeni:

• Pozbądź się telewizora, tabletu lub innego urządzenia cyfrowego z sypialni.
  • Nie oglądaj telewizji czy korzystaj z tabletu/telefonu podczas jedzenia.
  • Nie pozostawiaj włączonego telewizora tylko po to, by coś grało w tle; zamiast tego włącz radio lub pozostań w ciszy.
  • Z wyprzedzeniem decyduj, który program chcesz oglądać, a po jego zakończeniu wyłącz telewizor.
  • Poszukuj innych aktywności, takich jak gra planszowa, puzzle lub spacer.
  • Zapisuj czas spędzony przed komputerem i postaraj się poświęcić tyle samo czasu innym aktywnościom.

Zatem zachęcamy, abyśmy tego dnia szczególnie zajęli się relacjami a nie telefonami.

Uczniowie klasy 3pWr: Alan Rudziński, Wiktoria Wojtczak i z klasy 3 gWr Anna Dmoch pod kierunkiem pani Doroty Kuleszy  graficznie wsparli kampanię przygotowując plakaty promujące relacje bezpośrednie z drugim człowiekiem.