Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodziliśmy w naszej szkole inaczej niż w ubiegłych latach. Tradycyjną akademię zastąpiły w tym roku różnorodne formy upamiętnienia tego ważnego wydarzenia na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godzinach wychowawczych.

Rocznice, święta, symbole powinny być istotne dla każdego Polaka gdyż „ naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Zwieńczeniem patriotycznych prelekcji w naszej szkole był konkurs historyczny przeprowadzony przez nauczycieli historii. Celem konkursu było uczczenie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. Z powodu pandemii konkurs odbył się zdalnie. Uczniowie biorący udział w konkursie swoimi avatarami nawiązywali do postaci – twórców Ustawy Rządowej. Zadania polegały na rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte.

Oto wyniki konkursu:

Piórkowski Bartłomiej z klasy 2pSw (opiekun Elżbieta Ceberek)

Solianyk Heorhi z klasy 2 pIw (opiekun Elżbieta Ceberek)

Zięba Natalia z klasy 2 Iw ( opiekun Jarosław Justowicz)

Stasiak Wiktoria z klasy 3 Iw ( opiekun Jarosław Justowicz)

Szczubełek Adam z klasy 3 B ( opiekun Jarosław Justowicz)

Gratulujemy wiedzy i dziękujemy za kształtowanie postawy patriotycznej i pielęgnowanie tożsamości narodowej.

GALERIA Z WYDARZENIA