Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu „Złote Szkoły NBP”, który realizowany jest w terminie od 18 stycznia do 30 czerwca. Hasło I edycji 2020/2021 programu to:

Giganci finansów osobistych”.

Jest to kolejny projekt edukacyjny zainicjowany przez Narodowy Bank Polski, popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia, przybliżając zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

Jego celem jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych.

Warunkiem udziału w programie było powołanie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która odpowiada za przygotowanie i realizację zadań danej edycji programu.

Taką Drużynę stworzyli uczniowie z klasy 2pBB: Amelia Siwek, Magdalena Krystian, Oliwia Laskowska, Paweł Kaczmarczyk, Oliwia Laskowska, Angelika Murach, Amelia Żynda, Mateusz Masiukiewicz, Amelia Brakoniecka i Zuzanna Modzelewska.

Pod opieką p. Bogusławy Gocłowskiej i p. Doroty Kuleszy Drużyna Ambasadorów podjęła się realizacji trzech zadań wymaganych w tej edycji Programu:

1. „Spotkanie z ekspertem” – spotkanie on-line Urszuli Pieniek – Dyrektora Santander Bank S.A. Oddział w Ostrołęce z klasą 2pBB na temat: „ Bankowość elektroniczna, bezpieczeństwo w sieci, bezpieczne zakupy”.
  2. „Lekcja z ekonomią”- lekcja z udziałem nauczycieli przedmiotów: podstaw przedsiębiorczości, geografii, matematyki, przeprowadzona w klasach: 2pBB, 2pF,2pIw na temat: ”Domowe finanse – czyli jak zapanować nad swoimi wydatkami?”.
  3. „Debata szkolna” - zorganizowana w ramach spotkania on-line w klasie 2pBB z udziałem eksperta - Urszuli Pieniek - Dyrektora Santander Bank S.A. Oddział w Ostrołęce, dyrektora szkoły –p. Aliny Bałdygi, wychowawcy klasy – p. Marioli Charyton oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości – p. Bogusławy Gocłowskiej i p. Doroty Kuleszy.

Nasza Drużyna współdziałając, z zaangażowaniem ćwiczyła swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, samodzielnego wyszukiwania informacji i weryfikowania ich źródeł, aktywnego słuchania, publicznej prezentacji. Nauka, połączona z wykonywaniem nowych ról, np. podczas debaty, dała ogromną satysfakcję  szkolnym Ambasadorom Edukacji Ekonomicznej.

Korzyści z udziału w Programie są oczywiste:

• dla uczniów - umiejętność współdziałania, efektywnej komunikacji i rozwiązywania problemów,
  • dla nauczycieli – popularyzacja wiedzy ekonomicznej poprzez nowatorskie pomysły,
  • dla szkoły – wspieranie kompetencji finansowych młodego pokolenia.

Dodatkowo szkoła, dzięki spełnieniu określonych warunków Programu, będzie starać się o otrzymanie prestiżowego tytułu „Złotej Szkoły NBP” potwierdzonego certyfikatem.

Za uczestnictwo w Projekcie Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Galeria z wydarzenia