I. Temat konkursu: „Dekoracja, stroik wielkanocny 2021”

II. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce

III. Celem konkursu jest:

• kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Wielkanocnymi poprzez tworzenie dekoracji wielkanocnych (stroik, palma, pisanka, elementy wystroju wnętrza);
  • pobudzenie aktywności twórczej;
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej;
  • propagowanie idei ochrony przyrody,
  • powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej.

IV. Prace rozpatrywane będą w kategoriach:

• Najbardziej efektowne walory estetyczne własnej dekoracji wielkanocnej (przedstawione na zdjęciu).
  • Najbardziej efektowne zaprezentowanie własnej dekoracji wielkanocnej (najlepsze zdjęcie).

V. Warunki udziału w konkursie:

• Uczestnikiem może być każdy uczeń ZSZ nr 2 w Ostrołęce;
  • Praca konkursowa musi być wykonana samodzielnie i powinna:
  • zawierać jak najmniej elementów gotowych, które obniżają wartość twórczą pracy;
  • być wykonana z zastosowaniem materiałów naturalnych, ekologicznych lub pochodzących z recyklingu, co podnosi wartość pracy.
  • Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.
  • Dekoracja wielkanocna oraz jej zdjęcie, może być wykonana tylko przez jednego ucznia.
  • Każdą pracę należy opisać wg wzoru:
    • imię i nazwisko
    • klasa
    • telefon kontaktowy

VI. Ocena prac:

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac, oraz przyzna nagrody i wyróżnienia.

VII. Przy ocenie prac brane będą pod uwagę następujące kryteria:

• nawiązania do tradycji świąt Wielkiej Nocy - oryginalność kompozycji,
  • brak elementów gotowych,
  • estetykę wykonania,
  • walory artystyczne pracy,
  • wykorzystanie materiałów naturalnych lub odzyskanych z recyklingu,
  • samodzielność wykonania.

VIII.  Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu:

• Prace należy nadesłać do 26.03.2021 roku na adres e-mail: konkursy@gmail.com;
  • Ocena prac i ogłoszenie wyników do dnia 31.03.2021 roku, zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły;
  • Laureaci konkursu, zostaną także poinformowani za pomocą dziennika elektronicznego.

IX. Uregulowania ogólne:

• Organizatorami konkursu są Renata Karwowska i Beata Łada.
  • Biorąc udział w konkursie, każdy uczestnik zgadza się z warunkami regulaminu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora w związku z organizowanym konkursem.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania wizerunku laureatów i uczestników konkursu, a także fotografii ich prac do celów promocyjnych i reklamowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE