Czas pandemii i jej skutki dla wielu z nas są trudnym czasem, który może wzmagać niepokój i nieprzyjemne emocje.Dystans społeczny i brak bliskości
 z innymi ludźmi mogą bardzo negatywnie wpływać na psychikę każdego z nas. Warto zatem zadbać o siebie, swoją rodzinę i przyjaciół poprzez chociażby rozmowę z nimi, czy powiedzenie „dobrze, że tu jesteś”.

Proponujemy wszystkim udział w szkolnej kampanii pozytywnego myślenia, której celem jest  budowanie wzajemnego wsparcia i szukania pozytywnego nastawienia do siebie i innych, szukania dobrych sposobów na smutek, ale także rozmawiania o trudnych emocjach i zachowaniach.

Do pierwszych działań w ramach szkolnej akcji przystąpili uczniowie klas drugich technikum reklamy pod kierunkiem pani Doroty Kuleszy, którzy przygotowali grafiki promujące akcję. Autorem plakatów jest Alan Rudziński uczeń klasy 2 technikum reklamy.

W ramach szkolnych działań chcemy pokazać społeczności szkolnej, że nikt nie jest sam, że życzliwe słowo czyni wiele dobra. Mając to na uwadze, w najbliższym czasie za pośrednictwem poczty Office 365, będziemy wysyłać do siebie dobre, życzliwe słowa, myśli, życzenia. Poruszymy problematykę emocji, trudności i sposobów radzenia sobie z nimi na godzinach wychowawczych. Porozmawiamy o naszych sprawach, niejednokrotnie trudnych, z pedagogiem szkolnym, psychologiem podczas konsultacji indywidualnej, czy zajęć w grupie.

Nad całością szkolnej kampanii pozytywnego myślenia czuwać będą pedagodzy szkolni Monika Brzozowska i Renata Sawicka. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału.