Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak w tamtym, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu zaproponowanych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega.

Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, którzy zajmują się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Pomysł podchwyciło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce został przeprowadzony Polsko Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas Technikum.

Najlepszymi okazali się uczniowie :

Kaczmarczyk Kacper – klasa 2gIw,

Książek Przemysław – klasa 2gIw,

Domański Wojciech – klasa 3Sw

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uznania.

Koordynator konkursu w szkole

Ewa Tarnowska